fb pixel SATIRA: Reportáž psaná z houpací sítě: Na kempingovém veletrhu převzal Rakušan STAN od Gazdíka – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: Reportáž psaná z houpací sítě: Na kempingovém veletrhu převzal Rakušan STAN od Gazdíka

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Druhý dubnový víkend v Praze patřil srazu českých milovníků kempingu a trampingu, který po letech konání vešel ve známost pod zkratkou STAN. Každoročně se jedná o zásadní událost - natolik důležitou, že až do dnešního rána bylo nutné v Googlu zalistovat až na stranu 3, aby o člověk našel půl roku starou zprávu o konání akce. Přesně takový typ sešlostí máme rádi, proto jsme vytáhli rybářské kloboučky a šli se podívat přímo do centra dění!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.4.2019, 17:38

Nový král STANů

Praha se v sobotu 13. dubna otřásla v základech, když hostila jubilejní, již 10. celorepublikový sjezd přátel kempingu a trampingu STAN. Milovníci táboráků, holinek a hnědozelených vest s přehnaným počtem kapsiček se sjeli nejen, aby si před nadcházející sezónou pořídili nové vybavení a vyměnili nejrůznější tipy, triky a historky, ale také aby vybrali a korunovali nového krále STANů, čestnou pozici hlavního mluvčího těchto sněmů.

Až doposud tento titul a medaili ve tvaru menšího ultralehkého stanu zavěšeného na šňůrce kolem krku nosil Petr Gazdík. Ten už ale, coby tramp v letech, cítí jistou únavu z pravidelných lesních výletů, a proto již před časem kolegy stanaře spravil o tom, že hodlá pověsit čelovku na hřebík. "Stanová ní už pro mne, chlapci a děvčata, není. Chci se zakousnout do něčeho pořádného. Místo sušeného masa to bude školství," stálo v trampském oběžníku. Školstvím Gazdík myslel úmysl založit letní výukový program pro mladé sviště a dohlížení na výchovu nové generace českých táborníků.

A tak trampové všech českých koutů s těžkým srdcem zamávali Gazdíkovi látkovým kapesníkem a ze svých řad si vybrali jeho nástupce. Stal se jím Vít Rakušan, o němž se za nepromokavými plachtami šuškalo coby o favoritovi. Gazdík Rakušanovi ceremoniálně předal symbol své moci, stan, a to se slovy: "Prosím, abys o něj dobře pečoval, aby se neušpinil, a abys ho zvětšoval."

Miniešusy, skvělá věc!

Nový král STANů stan dojatě převzal, vše požadované přislíbil a svůj svůj imatrikulační proslov zakončil výkřikem "Dycky STAN!" čímž nadchnul zejména delegaci Klubu trampů Most a okolí.

Neboť redakce G.cz je známá zejména jako skupina milovníků rautů, po skončení oficiální části akce nás nejvíce zajímalo, jako formou na tak speciální události pojali občerstvovací bufet. Standardními chlebíčky z tukové veky, kempingového salátu a s trampským salámem jsme nadšeni nebyli, leč nepohrdli jsme a ocenili jsme vtip. Více nás zaujaly různé druhy gulášů z konzervy servírované ve speciálních miniešusech. Sladkou tečku ve formě vykrajovaných tatranek jsme si v rámci budování linie do plavek odpustili.

Tak zase za rok, táborníci, ahoj!

A tady nahlédněte do černé kroniky staré Zaňákové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články