SATIRA: Chcete spáchat sebevraždu? Tak "na Ivetu" raději ne. Všechny naštvete a zbyde z vás jen mastný flek – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: Chcete spáchat sebevraždu? Tak "na Ivetu" raději ne. Všechny naštvete a zbyde z vás jen mastný flek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Znáte ten pocit, když v pondělí ráno spěcháte do práce na důležitou poradu, jenže cedule na nástupišti vám pár minut před příjezdem vlaku sdělí, že bude zpoždění 240 minut? Následně se dozvíte, že za vším stojí nějaký nebožák, který se rozhodl skočit pod koleje a tím zkazit den tisícům nevinných lidí, kteří jen chtějí dále žít a roztáčet kolečko kapitalismu.

Martin Miko
Martin Miko 9.9.2019, 15:05

Pod vlak se neskáče

Vzhledem k tomu, že nás Čechů je zhruba 10 a půl milionu, není žádným překvapením, že si ročně vezme život asi 1 500 našich občanů. Každý má právo se svým životem naložit jak chce a je jeho svobodná volba, jestli bude 40 let pracovat ve fabrice a pak 10 let hnít v gauči u TV Barrandov, nebo se prostě rozhodne, že si vezme život. Proč ne.

Teď ale menší zamyšlení pro sebevrahy samotné. Předtím, než toto rozhodnutí učiníte, měli byste brát v potaz i ostatní lidi, kteří někam jedou či spěchají a chtějí žít obyčejný český život plný zábavných činností, jako je honba za kariérou, výletování, vydělávání peněz nebo vysedávání v hospodě. Tito lidé chtějí normálně fungovat, tak proč jim narušujete den skokem pod vlak? Věděli jste, že existují i jiné a mnohem lepší způsoby, jak se zabít? Co takhle se předávkovat prášky na spaní nebo skočit ze skály někde v přírodě? Takovýchto variant existuje mnoho, fantazii se meze nekladou.

Proč si tolik sebevrahů ročně vybírá jako způsob své smrti skok pod vlak nebo metro? Vždyť z dotyčného zbude jen neforemná hromada krve a vnitřností, takže tím zaměstná hromadu lidí, kteří ho budou muset hodiny uklízet, čímž naštve další stovky a tisíce cestujících, kterým zpozdí dopravní spoj. Opravdu vám to, milí sebevrazi, za to stojí, aby se na vás po vaší smrti vzpomínalo ve špatném? Mnohem lepší bude, když se o svůj život v klidu připravíte doma, kde vás v klidu a míru opláčou a olitují vaši nejbližší.

Uvědomujete si, kolika lidem způsobíte problémy a kolik lidí tím pobouříte, když skočíte pod nějaký prostředek hromadné dopravy? Jasně, rozumíme, že do tohoto rozhodnutí se pouští jen ti, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci nebo mají těžkou duševní poruchu, ale v těchto případech může pomoci návštěva psychiatra. A v situaci, že ani tohle nepomůže, nechte se hospitalizovat v léčebně. Váš život nám je jedno, ale vlaky a metra zkrátka musí jezdit na čas, i kdyby na chleba nebylo.

A zde si myslíme, že důchodci by neměli řídit automobil, protože jsou nebezpeční nám mladým lidem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články