fb pixel SATIRA: 5 potentátů, kteří by byli lepšími ministry kultury než odstupující Antonín Staněk – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: 5 potentátů, kteří by byli lepšími ministry kultury než odstupující Antonín Staněk

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Mortalita členů Babišova kabinetu dosahuje v poslední době závratných čísel. Své o tom ví dosluhující ministr kultury Antonín Staněk, který včera oznámil svou rezignaci poté, co už i jemu došlo, že se na tuhle pozici prostě nehodí. A jelikož pan premiér zcela určitě pilně shání náhradu, rozhodli jsme se mu tuto práci usnadnit a po důkladné analýze všech dostupných kandidátů, jsme vybrali následujících 5 jmen.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 16.5.2019, 12:00

1. Míla Rozner

V celkovém kontextu nejinteligentnějšímu členovi SPD nelze upřít velká dávka upřímného nadšení, díky které by se bezpochyby stal jedním z nejaktivnějších ministrů kultury v našich dějinách. Co na tom, že jeho znalosti hudby se omezují na Argemu a Ortel? Podle nás by zajisté odbyrokratizoval celý momentálně stagnující rezort (nebo nově spíš roznort), jelikož se přeci v kultuře pohybuje přes 20 let!

2. Vítězslav Jandák

Víťu Jandáka si pamatujete buď z jeho působení v rezortu kultury za dávných časů Jiřího Paroubka, nebo jako nadšeného povstalce z úděsného normalizačního filmu Osvobození Prahy, kdy spolu s davy ostatní hrdých komunistů vítá Rudou armádu osvoboditelku. Obojí je podle nás za stávající situace dostatečná kvalifikace.

3. Michal David

Novopečený držitel státního ocenění a génius normalizační hudby je přesně ten pravý člověk do pozice správce veškerého kulturního dění v naší zemi. Jeho prvním krokem by mohlo být zakutalizování naší zastaralé státní hymny. Kde domov můj se sólem na klávesy zavěšené kolem Davidova tučného krku zcela určitě v těchto těžkých časech náš národ sjednotí.

4. Kateřina Brožová

Bývalá lepší polovička Jaromíra Soukupa, která patřila k tomu lepšímu, co se na stanici Barrandov objevovalo. Univerzální herečka to s politikou na zoufalé naléhání Jiřího Paroubka zkoušela již před 10 lety jako lídr kandidátky sociální demokracie v Teplicích (kde taky jinde). My si myslíme, že by to měla zkusit i jako ministryně kultury, jelikož má podle nás ty nejlepší možné předpoklady – no řekněte, kolik ministrů nahrálo hudební album s názvem Ráda se svlíkám?

5. Jiří Krampol

Druhý nejlepší dabér Belmonda a věčně se opakující komik Jiří Krampol by byl podle našeho názoru tím nejlepším ministrem kultury všech dob. Nevadí, že Krampolovy znalosti o kultuře se omezují jen na historky o Jiřině Bohdalové. Přeci jen – nikdo není dokonalý, že?

A tady si nastudujte 5 satirických scénářů vývoje šílenství jménem brexit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články