fb pixel Sám doma 2, Zoolander i Fresh Prince: Filmy a seriály, ve kterých se objevil Donald Trump – G.cz
Vyhledávání

Sám doma 2, Zoolander i Fresh Prince: Filmy a seriály, ve kterých se objevil Donald Trump

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Donald Trump už si ve svém životě vysloužil řadu přezdívek a titulů - podnikatel, milionář, celebrita, skandalista, šovinista, trouba, prezident Spojených států amerických... A taky herec. Inu, herec tak úplně ne, ale než se stal hlavou světové velmoci, mihl se Trump v celé řadě známých filmů a seriálů...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.4.2020, 13:33

Kamera, klapka, Donald!

O Donaldu Trumpovi si můžete myslet řadu věcí. Že jako prezident Spojených států nebyl tou nejlepší volbou. Že v čase koronavirové krize svým laxním přístupem žene USA do záhuby. Že je to arogantní šovinistický nevzdělanec. Že je to groteskní, nevkusná karikatura muže s příšerným umělým opálením a ještě příšernějším příčeskem, která miluje pozornost, patrně proto, že se jí v dětství dost nevěnovali... A ve všem byste zřejmě měli tak trochu pravdu.

Za třiasedmdesát let svého života Trump stihl zbohatnout, ale i zkrachovat a zase zbohatnout, vzít si českou modelkou, vzít si americkou modelku, vzít si slovinskou modelku a stát se jednou z nejznámějších celebrit světa. Na vrcholu byl zejména v devadesátých letech, což se pochopitelně odrazilo i v tamní popkultuře, především té televizní.

The Jeffersons, Chůva k pohledání, Fresh Prince, Sex ve městě - ve všech těchto seriálech si Trump zahrál. No, zahrál - spíš se v některých jejich epizodách mihl, většinou sám za sebe. Přesvědčit se o tom můžete v následující galerii:

Nejen televizní zábavou byla ale Donaldova komediantská kariéra živa. Objevil se také v řadě celovečerních filmů. Nejznámějším jeho cameem na stříbrném plátně je to v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde coby dobrotivý náhodný kolemjdoucí poradí malému Kevinovi, kde najde recepci luxusního hotelu Plaza. Ten Trump v době natáčení vlastnil a vedla ho jeho tehdejší žena Ivana. Kvůli jejím nákladným rekonstrukcím přišel přední pár newyorské smetánky málem na buben a podíly v hotelu museli Trumpovi rozprodat různým investorům.

Trump měl ale krátkou chvilku slávy třeba v romantické komedii se Sandrou Bullock a Hughem Grantem Láska s výstrahou nebo v kultovním Zoolanderovi, kde mu po boku stojí také jeho tehdejší přítelkyně, dnes manželka Melania. A protože Trump samozřejmě není zrovna shakespearovský herec a pár vteřin jeho egu nemohlo stačit, postupem času se přesunul spíš k působení v reklamách, posléze i reality show.

A pak přišla cesta do Bílého domu a jeho komický zjev i um už můžeme obdivovat především ve zprávách.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články