fb pixel Rozcvička s Lubomírem Volným: Kromě Lipovské zvedá politik v bizarním videu i autobus – G.cz
Vyhledávání

Rozcvička s Lubomírem Volným: Kromě Lipovské zvedá politik v bizarním videu i autobus

Zdroj: Facebook.com - Volný Blok

Málokterý český politik na sebe dokáže bez využití vlastních médií a monstrózního PR týmu upozornit tak jako bývalý učitel a současný poslanec Lubomír Volný (Volný blok). V posledních několika měsících na sebe strhl pozornost hned několikrát, a to například svou lízátkovou revolucí, plexisklem ve sněmovně, odmítáním nošení roušky, žhavou fotografií s Hanou Lipovskou, demolicí stolu předsedajícího a nejnověji sportovním videem, ve kterém utáhne i autobus.

Martin Miko
Martin Miko 23.9.2021, 11:31

Je Volný génius, nebo šílenec?

Lubomír Volný nás stále nepřestává překvapovat. I když si o něm můžeme myslet, že se chová jako naprostý šílenec, jedno mu musíme nechat. Dokáže na sebe upoutat pozornost a jeho šílené činy plní přední stránky deníků. Na druhou stranu však dokazuje, že se politika dá dělat ještě šíleněji a primitivněji, než jsme si mysleli. Když jsme v dobách vrcholných bizárů SPD mysleli, že hlouběji než s Mílou Roznerem a Tomiem Okamurou to už s politikou nemůže jít, tak se najednou zjevil Volný jakožto odtržený „SPĎák“. A tím začla nová éra.

Je Lubomír Volný doopravdy blázen, nebo jen vytváří kreativní kampaň s nulovým rozpočtem? Když se poslanec ve sněmovně vzepře před celým národem s tím, že roušku zkrátka nosit nebude, protože je podle něj k ničemu, tak si něčí sympatie dozajista získá. Podobně si nezařazený poslanec Lubomír Volný pro změnu získal nějaké příznivce tím, když se minulý pátek v dolní komoře pokusil zablokovat hlasování o odvolání radní ČT Hany Lipovské z funkce. Ta má totiž navíc kandidovat v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny za Volný blok, takže si pan Volný nejspíš řekl, že by bylo správné se svojí „kolegyně“ zastat. Vše nakonec dopadlo tak, že vzdorný poslanec zdemoloval stůl pro předsedajícího. Nakonec byl dokonce vyveden policisty ze sálu.

Volný nedávno také představil své nové propagační video, v němž trénuje do rytmu hudby z oblíbeného boxerského filmu Rocky. S úsměvem na tváři skáče přes improvizované švihadlo, předvádí triky s basketbalovým míčem a vše nakonec vyvrcholí taháním autobusu. Tohle prostě musíte vidět.

Upoutat pozornost Volný umí, ale je spíše otázkou, jestli tyto kroky dokážou zapůsobit na jeho potenciální voliče. Ostatně svými činy a rétorikou útočí primárně na méně vzdělané obyvatele a především na systematické odpůrce roušek a očkování proti covidu-19. Tím pádem má podobnou cílovou skupinu jako Trikolóra nebo SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články