fb pixel Roušky made in Česko: Oprašte šicí stroj a pomozte lidem chránit se před koronavirem. Stát selhal – G.cz
Vyhledávání

Roušky made in Česko: Oprašte šicí stroj a pomozte lidem chránit se před koronavirem. Stát selhal

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Šije celá země! Tisícovky dívek a žen oprášily svůj šicí stroj a rozhodly se kvůli neschopnosti státu vyrobit své vlastní roušky. Ty nejosvícenější z nich je dokonce v rámci dobrovolnictví rozdávají potřebným lidem. A je jedno, jestli prodavačkám za kasou, úředníkům za přepážkou nebo seniorům, kteří vyráží do supermarketu nakoupit. Každopádně ta solidarita je určitě dobrá zpráva.

Martin Miko
Martin Miko 17.3.2020, 11:49

Stát se projevil. Nebo spíš neprojevil. V době, kdy všichni odborníci apelují na nutnost chránit se přše zákeřným koronavirem respirátory a rouškami, se zjistí, že prostě nejsou a vláda, že celou situaci absolutně podcenila a nezvládla. Do první linie bez ochranných pomůcek tak nastoupili stateční zdravotnící, hasiči, policisté a celá řada dalších. Co na to premiér s ministrem? No, řekněme si to otevřeně - nic a jen lžou. Takže občané se rozhodli vzít vše do svých rukou nebo spíš do šicích strojů... Na to, spočítat to vládním činitelům bude čas později třeba ve volbách.

Šije celá země!

Když jsme včera psali zprávu o tom, jak probíhá dobrovolnictví během karantény, vůbec jsme netušili, kolik odhodlaných žen a dívek v podstatě nahrazuje práci naší vlády, která ani po několika týdnech není schopna sehnat dostatek roušek. Takže nám média a lidé na internetu radí, ať nosíme roušky, jenže ony se nedají nikde koupit. Pak se v novinách jako bonus dozvíme, že nesmíte v MHD cestovat bez roušky. Je to zapeklitá situace.

Naštěstí tu jsou naše české ženy, které se rozhodly vzít situaci do svých rukou. A tak šijí roušky ze starých látek jako na běžícím páse. Díky sociálním sítím nás překvapilo, kolik lidí má doma šicí stroj. Podomácku vyrobené roušky na obličej zaplavily Instagram a Facebook a zdá se, že se vše obrací k lepšímu. Ženy šijí roušky pro domovy důchodců, nemocnice a další zaměstnance, kteří jsou v každodenním styku s lidmi. I takto se dá strávit čas v karanténě. Nekecáme a makáme!

Na instagramu jsme se rozhodli vybrat ty nejpovedenější homemade roušky, které si zaslouží být vidět. A ano, už jsme na Feriho Instagramu viděli tu roušku s motivem moravského kroje.

Každopádně budeme rádi, když nám do komentářů zašlete vámi vyrobené nebo „vytuněné“ roušky, které stojí za sdílení. My se pak možná rozhodneme, že uděláme další galerický článek s vašimi výtvory.

A každému z vás děkujeme!

Podobné články

Doporučujeme

Další články