fb pixel Rocky Trump nebo Donald Balboa? Podivná fotomontáž amerického prezidenta vyvolává celou řadu otázek – G.cz
Vyhledávání

Rocky Trump nebo Donald Balboa? Podivná fotomontáž amerického prezidenta vyvolává celou řadu otázek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa s veřejností probíhá naprostou většinu času skrze jeho účty na sociálních sítích. A občas jsou prezidentovy příspěvky lehce nesrozumitelné jako třeba ten včerejší, o jehož významu se vydatně diskutuje…

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 28.11.2019, 12:03

Donnie je řízek

Stávající první muž Spojených států je poměrně svéráznou osobností. Pomine-li Trumpovu nekonvenčnost, podivné přemety v zahraniční politice či polarizující vedení politiky své země, je toho opravdu hodně, čím se 45. prezident Spojených států od svým předchůdců významně liší. Podobný je i jeho přístup ke komunikaci s domácí i světovou veřejností – Donald Trump je totiž jedním z nejslavnějších uživatelů sociálních sítí vůbec. Jeho předchůdce Barrack Obama, který byl prvním americkým prezidentem, jenž aktivně využíval tyto výdobytky moderní internetové doby, své účty spravoval poměrně seriózně – ostatně tak, jak se na nejmocnějšího světové státníka sluší a patří. Pochopitelně se bývalý prezident pokusil ozvláštnit své příspěvky nějaký tím zábavným obrázkem či mírně suchým vtipem, ale jeho statusy ať už na Facebooku či Twitteru nikdy nebořili zažité představy o opatrném vystupování politiků na sociálních sítích. S nástupem Donalda Trumpa se ale mnohé změnilo, a to dosti radikálně.

Současný obyvatel Bílého domu je totiž značně nekonvenční chlapík, který se nebojí zcela upřímně a na rovinu říct, co si myslí. To je ostatně jedna z vlastností, kterou na něm jeho voliči milují a jeden z klíčových faktorů, díky kterému Trump porazil zoufale neautentickou Hillary Clinton. Trumpova upřímnost je ale zároveň jednou z jeho nejhorších a potenciálně nejnebezpečnějších vlastností, kvůli které se americký prezident dennodenně objevuje na předních stránkách světových deníků. A se stejným přístupem pak spravuje i své sociální sítě včetně jeho milovaného Twitteru a podobně populárního Instagramu.

Proč chodit do posilovny, když máme Photoshop?

Včerejší příspěvek, který prezident Trump „nahodil“ okolo půl jedenácté dopoledne, pak vyvolal celou řadu otázek (reakce na Twitteru si ostatně můžete prohlédnout v naší galerii). Nejmocnější muž světa totiž bez jakéhokoliv vysvětlení či popisku nahrál na sociální sítě fotografii Silvestra Stallonea z kultovního filmu Rocky a z nějakého důvodu na čtyřicet let starou fotku svalnatého boxera (zřejmě ve Photoshopu) namontoval svůj obličej. Celé to působí jako žert, ale vzhledem k tomu, že se jedná o oficiální účet amerického prezidenta, není úplně jasné, co tím Bílý dům chtěl říct.

Jedná se o politickou satiru? Nebo se prezident vidí jako nezničitelný bojovník, který se vždy nakonec oklepe a zvedne ze země? Nebo si Trump myslí, že je v podobné fyzické kondici jako Stallone? Jediné, co víme je, že Trump tento obrázek nahrál během jedné ze svých četných návštěv golfového hřiště na Floridě, kde momentálně pobývá v rámci prezidentské dovolené u příležitosti Dne díkuvzdání. Možná je zbytečné za „Trumpem Balboou“ hledat cokoliv hlubšího, ale i tak se jedná o poměrně bizarní příspěvek, který ale v zásadě nevystupuje z řady projevů Trumpovy svérázné povahy. Ostatně je občas dobré si připomenout, v jak podivné době se momentálně nacházíme.

A tady si přečtěte o Michaelu Bloombergovi, který chce za rok Trumpa ve volbách porazit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články