fb pixel Ridley Scott chystá dalšího Vetřelce, filmoví fanoušci obrací oči v sloup – G.cz
Vyhledávání

Ridley Scott chystá dalšího Vetřelce, filmoví fanoušci obrací oči v sloup

Zdroj: 20th Century Fox

Ridley Scott prohlásil v rozhovoru pro Yahoo, že by rád natočil dalšího Vetřelce, který by po Prometheovi a Covenantu trochu pročistil vzduch. Pan režisér promine, když řekneme, že nemáme úplně důvěry na rozdávání.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.9.2020, 11:21

Větřelec? Už zase?!

Takže! Ridley Scott se chystá natáčet dalšího Vetřelce. Když slyšíte takovou zprávu se asi se jen těžko bráníte skepsi, že. Už zase, Ridley? Nechceš to nechat spát? Jenže on nechce. Evidentně moc a moc a moc nechce.

Dalo by se říct, že dnes je víc špatných Alien filmů než dobrých Alien filmů. První film, právě od Ridleyho Scotta, je dnes už prokazatelně nestárnoucí hororová klasika, dost pravděpodobně nejlepší sci-fi horor, který kdy byl natočen. Vetřelci pak byl akční twist na alien téma, následovala studiem rozřezaná Fincherovina a nakonec Vetřelec: Vzkříšení, který… je ten typ filmu, co se vysílají v pátek večer na Prima COOL.

To byla původní série. Jenže pak se Ridley Scott vrátil zpátky k látce a velice brzy všichni pochopili, že Ridley nejenom neví, co bylo na jeho filmu tak skvělé, ale ve skutečnosti ho samotný Vetřelec ani tolik nezajímá. Daleko víc se v Prometheovi zabýval otázkou stvoření a byl to spíš horší Blade Runner než vetřelec. A o pět let později nás před vydáním Alien: Covenant Scott ujišťoval, že už chápe, tohle je zase starej dobrej vetřelec… a bylo to jen pokračování Promethea.

Nejhorší je ale na všech těch neuspokojivých pokračováních to, jak dávají úplně jiný kontext začátkům série a v podstatě dělají i prvního Vetřelce mnohem horší film. Postupně se z nepochopitelné stvůry odnikud stal nástroj už další vzpoury strojů proti člověku. Což je nuda. A vypadá to, že se nás Ridley Scott chystá nudit ještě pár let.

Světélko na konci temného… vesmíru

Dvaaosmdesátiletý režisér přiznal pro Yahoo! Entertainment, že plánuje další film, ale potřebuje si spoustu věcí pořádně rozmyslet a opět trochu obnovit formulku, podle které by se tyhle filmy měly dělat. Což nás popravdě znervózňuje nejvíc.

Pravdou nicméně je, že teď dělal Ridley Scott pro HBO Max gigantický seriál Vychováni vlky, který se potýká právě s otázkou umělého života, androidi, láska, stvoření a stvořitelé… možná si konečně Scott našel platformu, na které se mohl vyblbnout, dostat tyhle věci ze systému a projednou udělat dobrého Vetřelce.

Ostatně není to jediné pokračování, které má v plánu, vrcholí také přípravy k natáčení dalšího Gladiatora. Tomu dáváme trochu větší naděje. Ale doopravdy se uklidníme teprve až budeme v kině a uvidíme věci vyskakovat z lidských hrudníků a bojové vozy krájet lidi na půl.

Ridley… vrať se nám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články