fb pixel Vychováni vlky má venku už tři epizody! Vrátil se Ridley Scott v plné síle? – G.cz
Vyhledávání

Vychováni vlky má venku už tři epizody! Vrátil se Ridley Scott v plné síle?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

HBO Max vypustilo tři epizody nového seriálu Vychováni vlky (Raised by Wolves) najednou, má jít o hit letošního podzimu a než přijde pověstmi opředený Snyder cut filmu Justice League, je to taky pro HBO Max ten největší tahák. Jenže povedla se epická scifárna tak, jak bychom si všichni přáli?

Jan Studnička
Jan Studnička 4.9.2020, 11:04

Už zase, Ridley?!

Na to se těžko odpovídá, protože záleží hodně na tom, co máte rádi, jestli máte rádi Ridleyho Scotta, jakého Ridleyho Scotta máte rádi a jestli jste už někdy nějaké sci-fi viděli, případně četli.

Protože na jednu stranu vás tenhle seriál může ve velkém štvát. Zatím to vypadá, že co se týče základních témat, je to o sporu víry s ateismem. Ale velice… neobratně řekněme. Znovu je to takové to: Jsou tady náboženské války a fanatismus je špatně, ale tady na téhle postavě vidíte, že věří, a že je dobrá, takže možná je víra špatná pouze v rukou špatných lidí. Wow! Objevné, skutečně.

Ale nad čím si konkrétně my můžeme ukroutit hlavu, jsou androidi (s bílou krví), kteří se potýkají s tím, jestli cítí emoce, nakolik oni mohou být stvořiteli a co odlišuje člověka narozeného od člověka umělého. Jako vážně, Ridley?! Už zase?! Vážně se začínáme obávat o osud nového Gladiátora. Aby se pod arénou nenašli roboti, kteří se budou zajímat o to, jestli mají duši nebo něco podobně oduševnělého.

Solidní béčko

Když v tom ale přestanete hledat nějaké velké poselství a užijete si to jako cool popcornovou zábavu na večer, můžou Vychováni vlky sloužit dobře. Upřímně nemáme nejmenší tušení, jak to dopadne. Jestli jeden z ateistů, co infiltrovali kult, náhodou neskončí jako jeho šéf, jestli v těch podzemních dírách něco roste…

Navíc jsou tam cool roboti, co vraždí lidi a to je vždycky super a vypadá to fantasticky, protože Ridley Scott, ať si o něm myslíme, co chceme, je skvělý akční režisér a měl k dispozici takový budget, že by z toho jakékoli české televizi praskla cévka v mozku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články