RECENZE: Dětská hra v novém kabátě: Chucky verze 2019 je reboot, který vás rozřeže (smíchy) a ukáže Marka Hamilla v životní roli – G.cz
Vyhledávání

RECENZE: Dětská hra v novém kabátě: Chucky verze 2019 je reboot, který vás rozřeže (smíchy) a ukáže Marka Hamilla v životní roli

Zdroj: United Artist Releasing

Chuckyho si z dětství určitě pamatujete a pokud ne, Orion Pictures, studio MGM a režisér Lars Klevberg vám ji nyní rádi připomenou skrze reboot snímku Dětská hra (1988). Vraždící panenka dostává moderní kabát a vůbec v něm nevypadá špatně.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 26.7.2019, 15:10

Aktualizace není na škodu

Zrzavý Chucky z 80. let byl panenkou, kterou posedl duch sériového vraha. A taky je to dodnes klasika mezi slasher filmy. Nyní se v kinech objevuje Chuckyho modernizovaná verze. Tentokrát se jedná o robotickou inteligentní loutku, která se dokáže synchronizovat s většinou elektronických spotřebičů v domácnosti. Primárně je to ale pořád hračka pro děti, kterou od mámy (standardně skvělá Aubrey Plaza) dostane i samotářský Andy (Gabriel Bateman). Přes počáteční odpor se ti dva spřátelí, jenže Chucky (Mark Hamill) je tak trochu jiný, než ostatní kusy ze série.

Reboot Dětské hry se rozhodl vsadit na klasicky béčkové pojetí. Situační humor a bizarní způsoby vraždění, při nichž sice lítají střeva a cáká krev, ale vlastně nevíte, jestli si zakrýt oči, nebo se smát. Podstata Dětské hry, tedy hlavní postavy, jsou aktualizovány tak, aby dávaly větší smysl současnému divákovi, a to i tomu náctiletému, který může film bez problému vidět a skvěle se u něj bavit. Originál tak zůstává prakticky nedotčen a všichni jsou spokojení.

Od novinky Larse Klevberga nečekejte žádnou velkou filmařinu. Rozhodně nám tu nevzniká nový kult, ale to snad ani nikdo nečekal/nechtěl. Navzdory všemu násilí je to příjemná nostalgická relaxace, která na původní verzi přidrzle nečůrá (jako je tomu třeba u nejnovějšího Predátora nebo Halloweenu). Je to adekvátní podívaná, které lehce přidává Mark Hamill coby Chuckyho hlas. Namluvit porouchanou robotickou hračku je pro Luka Skywalkera naprosto ideálním partem, neboť náročnost role přesně odpovídá jeho hereckému rozsahu. A je to tak správně. Chucky 2019 si oficiálnímu názvu navzdory na nic nehraje a zkrátka dokazuje, že očekávání přináší jen zklamání a zbytečné ambice jsou nepřítelem úspěchu.

A tady čtěte recenzi na live-action verzi Lvího krále, která je pěkná nuda.

Podobné články

Doporučujeme

Další články