fb pixel Realita v epicentru koronaviru: Novinář natočil přeplněné nemocnice a pacienty umírající v čekárnách – G.cz
Vyhledávání

Realita v epicentru koronaviru: Novinář natočil přeplněné nemocnice a pacienty umírající v čekárnách

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Čínský bojovník za lidská práva a investigativní novinář Chen Qiushi ve svém pravidelném youtubovém videu odhalil šokující fakta o tom, jak to v těchto dnech probíhá v čínském městě Wu-chan, na které je uvalena karanténa. Odvážný investigativec zveřejnil záběry, ve kterých jsou pacienti z tamních nemocnic, kde se jim nedostává dostatečná zdravotní péče.

Martin Miko
Martin Miko 1.2.2020, 15:07

Nemocnice praskají ve švech

Na internetu se objevilo srdcervoucí video od čínského bojovníka za lidská práva a investigativce Chena Qiushiho, který navštívil město Wu-chan a natočil vše, co se děje uvnitř tamních nemocnic s lidmi, kteří jsou nakaženi koronavirem. Během zhruba půlhodinového videa se reportér několikrát rozbrečel, a to obzvláště v těch momentech, když jsme měli možnost vidět nemocné pacienty, jak se nevejdou do pokojů, a proto musí ležet nebo sedět na chodbách a v čekárnách, kde se jim dostává mizerné zdravotní péče.

Od čínského novináře musí jít o velkou dávku odvahy, obzvlášť když si vzpomeneme, jak se Čína vypořádávala s cenzurou a kritikou v minulosti. Chen Qiushi se nebál natáčet a zveřejnit i například mrtvého pacienta za plentou v čekárně. Video samozřejmě ihned po zveřejnění šokovalo celou veřejnost. V Číně je prý navíc nedostatek testovacích sad na koronavirus. I proto vyšetření trvá takovou dobu. A v praxi je vše tak, že v nemocnici mohou být pouze ti pacienti, kterým byl virus diagnostikován.

Investigativní novinář na konci videa vypráví, že má strach, protože ho čínské úřady vyšetřují za to, že zveřejňuje na internetu pravdu o situaci v zemi. Podle některých pacientů a zdravotníků v Číně je prý počet nakažených mnohem vyšší než se oficiálně uvádí ve světě. Čínský zdravotnický systém je prý momentálně v krizi a snaží se s celou situací vypořádat.

Uvidíme, co ukáže čas. Vy si nyní máte možnost video pustit. Tak rychle než to smažou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články