Rákosníček, Maxipes Fík a další nezapomenutelné večerníčky našeho dětství, které baví i dnes – G.cz
Vyhledávání

Rákosníček, Maxipes Fík a další nezapomenutelné večerníčky našeho dětství, které baví i dnes

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Usnout jako dítě bez této pohádky bylo nemyslitelné. Pojďme se vrátit do dětství a zavzpomínat na nejznámější československé večerníčky. Ty se na našich obrazovkách začaly pravidelně objevovat od 2. ledna 1965.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 2.1.2020, 10:47

Večerníček slaví 55!

Tyto pohádky uspávaly či uspávají naše rodiče, nás, naše děti. Symbolem tohoto večerního pořadu s pohádkovým či jiným příběhem, který byl coby pravidelný formát na dříve Československé, dnes České televizi zaveden 2. ledna 1965, je chlapec Večerníček v papírové čepici ve znělce, která krátké pohádkové epizodě předchází. Autorem postavičky je malíř Radek Pilař.

Hudbu znělky vytvořil Ladislav Simon. Legendární pozdrav „dobrý večer“ a „dobrou noc“ namluvil tehdy šestiletý Michal Citavý. Večerníček se na obrazovce objevil v roce 1963. O deset let později, v roce 1973, se začal Večerníček vysílat barevně. Připomeňme si pár nezapomenutelných večerníčků. A jaký byl váš nejoblíbenější?

... Tak pokud vám není moc, dobrý večer, dobrou noc, zamává čepičkou, z kouzelných hromádek hází lístky pohádek maličkou ručičkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články