6 dětských hrdinů, kteří se přiznali k homosexualitě – G.cz
Vyhledávání

6 dětských hrdinů, kteří se přiznali k homosexualitě

Nové životy starých dobrých pohádkových postaviček...

Dominik Landsman
Dominik Landsman 19.3.2016, 15:00

1. Krteček

Krteček se v tomto ohledu několik dekád držel zpět, nicméně pár signálů nevědomky vyslal. Na začátku devadesátých let se hovořilo o jeho vztahu s panem Zajícem, který ale tyto zprávy zuřivě dementoval a pravděpodobně, aby drbům tohoto ražení učinil přítrž, zbouchnul paní Zajícovou, která mu povila trojčata.

Podivné zákulisní chování potvrdila paní Myška v rozhovoru pro rádio Krokodýl před několika lety, kdy nepřímo naznačila, že je veřejné tajemství u štábu pořadu, že Krteček ve svém karavanu sleduje gay porno a přijímá výhradně pánské návštěvy. Po odvysílaném díle, kde Krteček objímá ptáčka, musel s pravdou ven a vloni před Vánoci oficiálně prohlásil, že je gay. Podle jeho slov se mu nevýslovně ulevilo.

2. Zajíc z Jen počkej zajíci

Homosexuálové v Rusku nemají na růžích ustláno, proto se svou orientací nikde nechlubí a tuto v sobě dusí. Zajíc z oblíbeného seriálu Jen počkej zajíci to v sobě dusil hodně dlouho, než to nakonec nevydržel a na svolané tiskové konferenci oznámil, že je gay a že je na to hrdý. Samozřejmě se proto na jeho hlavu záhy strhla lavina nenávistných a štvavých komentářů a článků. Ruská homofobní společnost chudáka zajíce zavrhla. Ze seriálu byl na hodinu propuštěn (nahradil ho mužný, chlupatý a heterosexuální pižmoň, tedy se nyní seriál jmenuje Jen počkej, pižmoni). Zajíc musel opustit Rusko a usadil se v Německu, kde kromě pár štěků v Sestřičce Stefanie a Kobře 11 o kloudnou roli nezavadil.

3. Křemílek a Vochomůrka

O těchto dvou skřítcích, kteří měli svorně hlas jako Jiřina Bohdalová, se šuškalo už dávno, že spolu něco mají. Vrchol jejich pořadu byl v dobách komunismu, kdy téma homosexuality nebylo na pořadu dne. Absence bulváru měla za následek, že tito dva milenci spolu dokonce tajně žili, aniž by o tom někdo věděl. Ke konci devadesátých let jejich sláva začala uvadat, a proto se o ně přestaly sdělovací prostředky zajímat. Znovu na sebe upozornili až před dvěma lety, kdy tiskem proběhla informace, že Křemílek a Vochomůrka spolu uzavřeli registrované partnerství. Dnes spolu tito dva již postarší homosexuální skřítci žijí v šumavských lesích ve vykotlaném stromě, kde společně vychovávají adoptovaného černouška.

4. Motýl Emanuel

Coming out motýla Emanuela byl celkem překvapení, protože se veřejně mělo za to, že sice působí zženštile a příliš lpí na své uhlazenosti, ale tak nějak si všichni mysleli, že dělá do makové panenky. Po svém oznámení motýl Emanuel prozradil, že s makovou panenkou se tahal jenom proto, že se mu líbili její šatičky a bral jí jako příjemnou osobu. V současné době objíždí motýl Emanuel celou republiku se svou travesti show.

5. Tinky Winky z Teletubbies

A máme tu další překvapení. Hlavně proto, že se dlouhá léta věřilo, že tyhle příšery jsou bezpohlavní. Nakonec se ukázalo, že teletubbies nějaké pohlaví pravděpodobně mají, stejně jako sexuální orientaci a dlouho si vystačili v pelešení a hromadných nechutných orgiích výhradně mezi sebou, maximálně tak s vysavačem, co mají v noře.

Bariéru mlčení a fabulací všeho druhu zbořil až Tinky Winky, který vloni na jaře oznámil, že se mu líbí muži. Příliš ovací toto oznámení nevyvolalo, protože veřejnost neměla ponětí, co to ve výsledku znamená. Tinky Winky proto musel přispěchat s prohlášením číslo dvě a prozradil, že je samec svého druhu a že se mu líbí muži. To již bylo pro veřejnost pochopitelné, takže senzace byla na světě.

6. Večerníček

Všichni ho znají. Všichni ho viděli. Nikdo o něm ale toho moc neví. Diváci byli přesvědčení, že ten malý roztomilý mužík, který jezdí na autíčku, na houpacím koni a rozhazuje kolem sebe papíry, je malý chlapec. Ve skutečnosti v době natáčení bylo Večerníčkovi 45 let a měl za sebou i kriminální minulost. Večerníček, vlastním jménem Radim Petružala, se dostal k této jeho životní (a jediné) roli zcela náhodou. Na casting doprovázel syna své sestry, když tu si ho všiml režisér pro jeho mladický až chlapecký vzhled. Tím odstartovala jeho krátká kariéra televizní hvězdy a miláčka dětí.

V době natáčení se vědělo, že žije s mužem, ale Večerníček toto oficiálně nepotvrdil. Po roli Večerníčka Radim Petružala o roli nezavadil, tak se živil, čím se dalo. Po revoluci krátce žil s Františkem z kouzelné školky, což propíral bulvár, ale tento vztah trval jen krátce. Na konci devadesátých let se Radim Petružela Večerníček živil jako mužský prostitut v Praze na hlavním nádraží. O několik let Radim umírá na AIDS. Před svou smrtí potvrdil to, co se vědělo už dlouho a tedy, že je gay.

Pokud jste homofob a svým dětem Krtečka zakážete, můžete se poohlédnout ZDE po nějakých hračkách, kterými je zabavíte

Podobné články

Doporučujeme

Další články