fb pixel Ráj tlouštíků se nachází v Bahamách: Hotelový rezort ubytovává pouze obézní jedince – G.cz
Vyhledávání

Ráj tlouštíků se nachází v Bahamách: Hotelový rezort ubytovává pouze obézní jedince

Jedinečný hotel pro obézní jedince využil díry na trhu. Založen byl v roce 2015 a v roce 2018 už má vyprodané kapacity na 4 měsíce dopředu.
Zdroj: těžce zamilován - film

Obézních lidí na světě nestále přibývá. Bahamský hotel na ostrově Eleuthera si proto řekl, že zatočí s úzkými židlemi, malými porcemi v restauracích a postelemi s nosností do sto kilogramů. V Karibiku tak vznikl nový rezort, který se zaměřuje na všechny potřeby obézních lidí, což je vzhledem k současnému stavu nejen Američanů skvělý podnikatelský záměr. O hotelu pro tlusté lidi informoval CNN.com.

Martin Miko
Martin Miko 8.1.2018, 15:32

Širší dveře, bytelnější postele a větší porce

Tento typ hotelu by se dozajista ujal i v Česku. Širší dveře, všechna lehátka s nosností do 250 kilogramů nebo postele se zpevněnou konstrukcí, aby mohl obézní pár bez obav souložit. To, že každé zboží má svého kupce, ví i zakladatel tohoto konceptu James King, který přišel s nápadem vytvořit „útočiště“ pro všechny objemné a prostorově širší zájemce o důstojnou dovolenou, kde mají možnost bez ostychu dělat vše, co se jim zlíbí.

Hoteliér James King nazval svůj rezort prostě The Resort a inspirací mu byl hotel, kde před 15 lety pracoval. Byl svědkem totiž nešťastné nehody jedné obézní turistky, která si sedla na pláži do lehátka a okamžitě ho svou vahou zdeformovala. Nejenže zažila nebetyčnou ostudu, ale hotel po ní posléze vymáhal v přepočtu 3300 korun za zničený majetek hotelu. King pak přišel s nápadem kupovat kvalitnější nábytek, avšak u vedení hotelu neuspěl.

Hotelový rezort pro obézní je díra na trhu

Později si však uvědomil, že se jedná o díru na trhu, kterou je vhodné zaplnit. Rozhodl se proto, že spolu se svou ženou založí hotel pro obézní návštěvníky, který bude disponovat širokými dveřmi a bytelným nábytkem. Na trhu zkrátka neexistuje žádný „tlouštík friendly“ rezort, a tak se není čemu divit, že po třech letech existence má letos vybookováno ža do jara 2018, což je poměrně slušný výkon.

Názory na tento rezort jsou však rozporuplné, jelikož provozovatel v podstatě zlegitimizoval obezitu a vytvořil z ní něco běžného. On se však hájí tím, že kdyby se běžné hotely více zaměřovaly na obézní návštěvníky, tak by jeho hotel nikdy nevznikl.

Dokážete si představit, že by se podobný hotel zprovoznil i v Česku?

A zde je 5 způsobů, jak nejlépe oslovovat tlusté lidi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články