SATIRA: Kámošíte se s Haninou - slaninou? Tady je 5 způsobů, jak nejlépe oslovovat tlusté lidi – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: Kámošíte se s Haninou - slaninou? Tady je 5 způsobů, jak nejlépe oslovovat tlusté lidi

Jednou si dole, jednou nahoře. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tlustí lidé nemají rádi, když jim hubení nebo méně špekatí přátelé vymýšlejí vtipné přezdívky, které jim připomínají jejich váhu a zálibu v přejídání se a nesportování. To je ale jejich problém. Poradíme vám, jakým způsobem se těmto lidem co nejefektivněji posmívat...

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 1.8.2019, 15:39

1. Vymyslete vtipnou rýmovačku na adresu tlouštíka

Chceme-li, abyc si okolí zapamatovalo tlouštíka v kontextu s jeho obezitou, tak vždy zaručeně zafunguje spojit jeho jméno s nějakým rýmem, který vyzdvihne tloušťku daného jedince. Vždy zaručeně pobaví hlášky typu „Marek – škvarek“ nebo „Hanina – slanina“. V případě, že disponujete básnickým střevem, tak můžete vymyslet propracovanější rýmy typu: „Michal je bečka, žere furt jak smečka a na místo koček sleduje jen bůček," nebo "Lukáš má tři brady, nevyběhne schody!" V partě nebo ve škole tyhle říkanky vždycky fungují.

2. Používejte řeznický slang

Vlastně to ani nemusí být řeznický slang. Plně vám bude stačit, když se podíváte na denní nabídku v Naše maso a ihned vás napadne několik vtipných přezdívek, které pasují na tlusté lidi. Nesmrtelné jsou přezdívky jako sádlo, bůček, ovar, výpeček, omastek nebo špek. V současnosti se ujímají i chválení kýt nebo laloku. Lehce zapamatovatelná je i hláška „vepřová hlavo“. Partu obézních lidí pak můžete snadno oslovit jako bratři v tuku.

3. Říše zvířat je plná inspirace

Kromě klasického vepře, bachyně a prasete máme k dispozici trefné hlášky, které se hodí k dané situaci. Když váš kamarád či kamarádka leží na pláži, tak ho připodobněte k velrybě, která uvízla na pláži, a když plave v mácháči, tak ho můžete výstižně přirovnat k lachtanovi, vorvaňovi nebo hrochovi. Když je někdo obézní a navíc má velký nos, tak je to přece slon nebo nosorožec. Fantazií se meze nekladou. Viď, ty tlustokožče?

4. Vytvářejte nové výrazy pro tučné lidi

Čeština je přeci krásný jazyk a vy za pomocí slovotvoby se můžete stát obrozencem a vymýšlet nové hlášky skládáním, tvořením sousloví, odvozováním atd. Oblíbené jsou hlášky typu špekosaurus, sumosaurus, 6břich, tukan, otesalámek, váleček koulivý, špekmen, buřtorád nebo spidervepř. Inspirací vám může být v podstatě cokoliv, co vidíte nebo slyšíte. I vy se můžete stát novodobým Dobrovským nebo Jungmannem a obrodit naše slovníky.

5. Využívejte metafory a metonymie

Buďte kreativní. Oslovení jako hora sádla, bečka, Titanic nebo vana letěly spíše v 90. letech. Chcete-li působit retro, tak vždycky zafunguje Míša Kulička nebo Metráček. Tlustý člověk i jeho okolí pochopí, když ho oslovíte těžká váho, lidská tuno, michelin, matračko, billboarde, obezito, koule nebo kombajne.

A zde je 13 důvodů, proč nám vadí tlustí lidé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články