První výsledky komunálních a senátních voleb: Spočítáno mají malé obce a účast se odhaduje na 40 % – G.cz
Vyhledávání

První výsledky komunálních a senátních voleb: Spočítáno mají malé obce a účast se odhaduje na 40 %

Karel Schwarzenberg u voleb
Zdroj: profimedia.cz

Utekla hodina od doby, kdy byly uzavřeny volební místnosti do komunálních a senátních voleb a první odhady říkají, že volební účast se bude pohybovat kolem 40 %. Sečteny jsou prozatím pouze volební výsledky z malých obcí. Nejtěžší to budou mít členové volebních komisí například v Praze, kde se volí do obvodu, komunálu i Senátu.

Martin Miko
Martin Miko 6.10.2018, 14:58

Sčítání hlasů komunálních a senátních voleb 2018 probíhá už déle než hodinu a v tuto chvíli bylo sečteno něco málo přes 5 % všech hlasů, což zpravidla představují sečtené hlasy z malých obcí a okrsků. Co se týče volební účasti, odhaduje se zhruba na 40 %. Před čtyřmi lety byla účast 44,5 %.

První výsledky letošních komunálních voleb přišly ve 14:31 z obce Přepychy na Pardubicku. Zvítězilo tam sdružení Pro krásnější Přepychy. Nejdéle se budou hlasy sčítat ve velkých městech jako je Praha, Brno nebo Ostrava. V Praze, která je nejsledovanější, se počítá s triumfem ODS, Pirátů nebo TOP 09, naopak u Hnutí ANO se očekává oslabení.

V Libereckém kraji byl zaznamenán první volební výsledek. Jedná se o Pertoltice, kde získal 100 % všech hlasů jeden kandidát. Šlo totiž o jedinou kandidátku, která se o post starostky ucházela.

V rámci senátorských voleb se utká 236 kandidátů o 27 senátorských křesel.

Veškeré aktuální informace o volbách naleznete na serveru Volby.cz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články