Profesor Aleš Gerloch požádal o registraci jako kandidát do Senátu – G.cz
Vyhledávání

Profesor Aleš Gerloch požádal o registraci jako kandidát do Senátu

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Profesor Univerzity Karlovy a odborník na ústavní právo Aleš Gerloch včera odevzdal archy s podpisy více než tisícovky občanů podporujících jeho kandidaturu do Senátu PČR. Naplnil tak zákonnou povinnost pro registraci své kandidátní listiny ve volebním obvodě č. 17, zahrnujícím zejména Prahu 12, Prahu 16 i další městské části Prahy. Gerloch sbíral podpisy voličů v průběhu června a července a v říjnových volbách se bude ucházet o jejich podporu jako nezávislý kandidát.

Martin Miko
Martin Miko 31.7.2018, 11:07

Profesor Gerloch se chce v Senátu věnovat především oblastem, ve kterých se pohybuje celý profesní život – tedy zákonodárnému procesu, ochraně ústavnosti a vzdělávacímu systému. Nezapomíná ale ani na svůj volební obvod, ve kterém žije již téměř čtyřicet let. „Jsem vděčný celému týmu, s jakou rychlostí jsme podpisy shromáždili. Reakce od občanů byly pozitivní, voliči mi vyjadřovali podporu především jako nezávislému kandidátovi. Do voleb sice zbývají ještě dva měsíce, o hlasy nerozhodnutých voličů ale musím usilovat již teď. Rád povedu konstruktivní diskuzi s každým, komu není lhostejný stav naší společnosti a zvláště práva, stejně tak jako míra kvality života v našem obvodě,“ zhodnotil odevzdání podpisových archů profesor Gerloch.

Aleš Gerloch chce ve volebním obvodě usilovat hlavně o tři věci – lepší dopravní dostupnost, zvýšení bezpečnosti oblasti a lepší životní a sociální prostředí. Důležitost přikládá výstavbě nové linky D pražského metra či zvýšení početního stavu obecní policie. Lokalitě by dle jeho slov prospěla i modernizace Sofijského i Zbraslavského náměstí, stavba nové lávky v Radotíně či krytý bazén v Modřanech. Chce se zasadit o řešení problému s hlučnou dálnicí, která ztěžuje život obyvatelům Šeberova a Újezdu, stejně jako vybudování obchvatu Libuše a Písnice.

Volební obvod č.17, ve kterém kandiduje, zahrnuje Prahu 12, Prahu 16, Lipence, Lochkov, Slivenec, Velkou Chuchli, Zbraslav, Kunratice, Šeberov, Újezd, Libuš, Petrovice, Hodkovičky a Lhotku.

Více informací o kandidátovi i jeho programových bodech se dozvíte na oficiálním webu www.alesgerloch.cz. Na nich naleznete odkaz k transparentnímu účtu č. 115‑7468970207/0100, na kterém Aleš Gerloch sbírá finanční prostředky na svou volební kampaň.

Strukturovaný životopis

prof. JUDr. ALEŠ GERLOCH, CSc.

- narozen 26. května 1955, Ostrava

- 2014 - dodnes: prorektor Univerzity Karlovy

- 2006 - 2014: děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy

- od 2001 až do současnosti vedoucí katedry teorie práva a právních učení a od 2006 až do současnosti vedoucí katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy

- 2006 - dodnes: místopředseda Legislativní rady vlády

- 1990 - dodnes: advokát

Podobné články

Doporučujeme

Další články