fb pixel Prodigy mají dobrý vkus, říká František Ringo Čech. Kultovní kapela si vypůjčila jeho melodii – G.cz
Vyhledávání

Prodigy mají dobrý vkus, říká František Ringo Čech. Kultovní kapela si vypůjčila jeho melodii

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Svět tento týden oblétla tragická zpráva o smrti Keitha Flinta, frontmana kultovní kapely The Prodigy. Věděli jste, že na jejich poslední desce No Tourists, která vyšla loni na podzim, se objevila česká stopa? V jednom songu totiž použili melodii od Jiří Schellingera a Františka Ringa Čecha. Na nové desce si tak můžete poslechnout jejich vysamplovaný hit Mám rád lidi z roku 1977.

Václav Roman
Václav Roman 6.3.2019, 08:16

Co na to Ringo?

Jak to zní se můžete poslechnout na přiložených videích. Pro neznalce problematiky malé vysvětlení, při samplování se vystřihne kus písničky, kterou jste nesložili vy a pak z ní uděláte něco nového. Pro někoho to může být pocta, pro někoho důvod k žalobě.

František Ringo Čech G.cz s bohorovným klidem řekl: "Nevím o tom, je to pro mě novinka, ale těší mě to. Svědčí to o dobrém hudebním vkusu dotyčných. Aspoň si to poslechne více lidí." Jeho hit Mám rád lidi se dostane k milionům uším. Skupina The Prodigy má celkově prodáno přes 30 milionů kopií svých alb.

Klávesista Liam Howlett, který se postaral o většinu hudby slavné britské kapely, která má velké množství fanoušků i u nás a často tu koncertuje, o desce No Tourists říká, že je o úniku, touze a potřebě nejít tou nejjednodušeji stanovenou cestou. Lidé podle něj zapomněli, jak objevovat a nová deska má být o tom, jak cítit vzrušení z hledání alternativního směru. Jak už název napovídá, nejsme turisté.

Tady jsou The Prodigy - Light Up the Sky:

A tady song Mám rád lidi od Jiřího Schelingera a Františka Ringa Čecha z alba HRRR Na Ně (zmiňovaný vypůjčený sample je slyšet v čase 1:14):

A víte, že od vydání singlu Thriller už uplynulo 35 let? Nabízíme 13 věcí, které o nejslavnějším videoklipu všech dob dost možná nevěděli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články