"Proč neposloucháš skutečnou klasiku, jako Mozarta, Mendelssohna, nebo Motörhead?" 31 let s Červeným trpaslíkem uteklo jako voda – G.cz
Vyhledávání

"Proč neposloucháš skutečnou klasiku, jako Mozarta, Mendelssohna, nebo Motörhead?" 31 let s Červeným trpaslíkem uteklo jako voda

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Zní to neuvěřitelně, ale oblíbený britský sitcom Červený trpaslík slaví už 31 let od svého vzniku. Celkem bylo natočeno 12 sérií, které zahrnují 73 dílů. Kdo by neznal Davea Listera, Arnolda Rimmera, Hollyho, Kocoura a Krytona. Ze seriálu se stala postupem času kultovní záležitost, kterou milují lidé po celém světě. Připomeňme si ty nejlepší hlášky z Červeného trpaslíka, které kdy spatřily světlo světa.

Martin Miko
Martin Miko 15.2.2019, 09:44

31 let s Červeným trpaslíkem

Před 31 lety vyšel první díl britského sci-fi sitcomu Červený trpaslík, který ve své době udělal díru do světa především neotřelým humorem a specifickým dějem, který tehdy všechny televizní diváky překvapil. Poslední série Červeného trpaslíka vyšla v roce 2017. V minulém roce se proslýchalo, že je potvrzena i třináctá série, jenže od té doby nastalo ticho po pěšině, takže Bůh ví.

Není bez zajímavosti, že téměř všechny série kromě sedmé se natáčely před živým publikem, což se u sitcomů nevidí příliš často. Většinou totiž slyšíte jen umělý smích mrtvých lidí jako je tomu například u pořadů Jaromíra Soukupa. Říká se, že zatímco při natáčení prvních sérií muselo být k návštěvě publika seriálu přemlouváno v místní hospodě, tak u pozdějších řad už museli filmaři fanoušky odmítat, jelikož jich bylo příliš mnoho.

Ve Velké Británii snad neexistuje podobný kult, jakým je Červený trpaslík. Věděli jste, že i Česku existuje pravidelné setkání fanoušků seriálu, které se jmenuje Trpaslicon? Koná se pravidelně už od roku 2003 a vysílají se zde díly seriálu, hrají hry a dokonce dorazí čeští dabéři oblíbených postav. Setkání se bude konat dokonce i letos.

A zde je tvůrce seriálu Simpsonovi, který oslaví 65. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články