fb pixel Proč nemůže být feministka Kateřina Cidlinská sexuálním objektem – G.cz
Vyhledávání

Proč nemůže být feministka Kateřina Cidlinská sexuálním objektem

Přitažlivá žena (jeden z aktů ze zakázané výstavy v Akademii věd)
Ivan Brezina
Ivan Brezina 17.11.2015, 13:42

Ve webové televizi DVTV jsem se střetnul s genderovou aktivistkou Kateřinou Cidlinskou. Viz video ZDE.

Spor byl o zákaz výstavy uměleckých aktů Karla Richtra v Akademii věd, o kterém jsem psal ZDE. Výstavu nezakázaly samotné feministky – ty jen napsaly nesmyslný dopis, že prý je to “ponižující sexismus”. Zakázal ji zbabělý ředitel knihovny AV, ve které přitom visí mnohem horší “sexistické a ponižující” obrazy nahých žen. Třeba Hynaisův Paridův soud (1894), na což správně upozornil historik umění Nikolaj Savický.

Richtrovy akty přitom ženskou krásu zobrazují velmi uměleckým způsobem. „Jde o výstavu mimořádně cudnou a jemnou a to nejen ve srovnání s dnešní explozí porna, ale i v rámci svého žánru,“ řekl Vladimír Železný při příležitosti jejího znovuotevření v Galerii Lazarská.

Asi nejvíc slečnu Cidlinskou rozčílilo, že jsem v článku na g.cz upozornil na její zřejmý mindrák z hezkých žen na aktech. V televizní diskusi se mne proto zeptala, jestli jí řeknu do očí, že není hezká. Chtěl jsem odpovědět, ale moderátor Martin Veselovský mne bohužel nepustil ke slovu. Napíšu to tedy zde: Kateřina Cidlinská není přitažlivá. Nemluvím ale o fyzické kráse. Zaprvé ji coby gentleman u ženy veřejně hodnotit nebudu a zadruhé je fyzická krása coby estetická kategorie vždy pouze arbitrární. Někomu se slečna Cidlinská možná líbí. Mně ne.

Mluvím o tom, co je na ženách mnohem podstatnější: o šarmu, charismatu, a celkové přitažlivosti, kterou má slečna Cidlinská asi stejně nulovou jako lednička. Už na první kontakt je to studený "babochlap". V diskusi je upjatá, vyhýbá se očnímu kontaktu, neusměje se a je z ní na sto honů cítit, jak silnou má potřebu “bojovat” s muži. Když jsem jí coby slušně vychovaný starší muž podal ruku, ucukla.

Cidlinské prostě přebývá testosteron, ale chybí jí ženské kvality. Na rande bych ji nepozval, stejně jako žádnou z podrážděně bzučících feministických vos z FB profilu Johany Chylikové, které se na mne po odvysílání diskuse sesypaly.

Mindrák Kateřiny Cidlinské a její obsesivní potřebu zakazovat umělecké akty krásných a přitažlivých žen ale docela chápu. Nepřitažlivé ženy mají zkrátka smůlu. Na rozdíl od nás mužů to nemohou dohnat vtipností, rozhledem, průrazností, činorodostí a dalšími vlastnostmi, které ženy na mužích tak obdivují. A to bez ohledu na náš fyzický vzhled.

Příroda to v evoluci zařídila tak, že muži jsou při výběru partnerky orientováni vizuálně. Potenciální partnerky si nejdřív volíme podle fyzické krásy, až pak zjišťujeme, jestli nositelka patřičně vyvinutých pohlavních znaků má i něco v hlavě (což je třeba pro mne osobně velmi důležité). Ženská krása se přitom odvíjí od atributů plodnosti. Krásná žena má velká prsa a oblou postavu. Jednou měsíčně je taková žena ještě krásnější, protože má navíc i pevně vypnutou pleť a plné prokrvené rty. To je hormonálním projevem ovulace.

Proč myslíte, že ženy používají rtěnku? Je to vizuální podvod, kterým se „zmalovaná“ žena všem mužům v okolí snaží namluvit: „Z davu žen si vyber právě mě – zrovna totiž ovuluju, takže jsem právě na pár hodin plodná!“ Potvrdila to řada vědeckých studií. Ženy nás rtěnkou podvádějí zcela podvědomě a o tomhle sociobiologickém vysvětlení nejspíš nic netuší ani slečna Cidlinská. Přesto přišla do televizního studia s vyzývavě namalovanými rudými rty:

Genderová aktivistka se tedy nevědomky chová úplně stejně vyzývavě, svůdně a koketně jako ženy z výstavy Richterových aktů v Akademii věd. Což je nejen bizarní paradox, ale i vtipná pointa naší televizní debaty. Dobře si všimněte pokrytectví Kateřiny Cidlinské: nepřitažlivá feministka zakazuje akty jiných přitažlivých žen, ale sama se snaží být co nejpřitažlivější.

Jenže nepřitažlivé ženě žádná rtěnka nepomůže. Kdybych byl sexistický macho (což nejsem – na ženách oceňuju i jiné hodnoty než těla), Kateřina Cidlinská by pro mne nemohla být sexuálním objektem, ani kdyby chtěla.

(Autor je formálním vzděláním biolog. V českých médiích se dlouhodobě zabývá sociobiologickými a evolučními charakteristikami lidské sexuality).

Anketa

Souhlasíte se zákazem výstavy aktů Karla Richtra?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte 23 důvodů, proč nenávidět sametový listopad.

Podobné články

Doporučujeme

Další články