fb pixel Proč nebude Ivana Trumpová českou velvyslankyní? Je to zbabělkyně, myslí si Zeman – G.cz
Vyhledávání

Proč nebude Ivana Trumpová českou velvyslankyní? Je to zbabělkyně, myslí si Zeman

Ivana Trumpová velvyslankyní v Česku nebude. Nechce se totiž vzdávat svého luxusního životního stylu.
Zdroj: theweek.co.uk

Už od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem se začalo spekulovat o tom, že novým velvyslancem Spojených států v Česku by mohla být jeho exmanželka Ivana Trumpová, narozená ve Zlíně jako Ivana Zelníčková. Místo ní do Prahy zamíří republikánský podnikatel Stephen King. Na povrch vyplývají důvody, proč se Trumpová velvyslankyní nestane. Podle prezidenta Miloše Zemana je v tom obyčejná lidská zbabělost.

Jan Palička
Jan Palička 13.9.2017, 14:00

Když v listopadu loňského roku zvítězil v amerických prezidentských volbách Donald Trump a stal se tak 45. prezidentem Spojených států, bylo jasné, že spolu s ním přijdou velké změny, mimo jiné i změny personální, které se týkají obsazení diplomatických míst na ambasádách po celém světě. V této souvislosti se začalo hovořit i o tom, kdo nahradí velvyslance USA v Česku Andrewa Schapira.

Bezprostředně po Trumpově zvolení se vyrojily spekulace o tom, že do čela americké ambasády v České republice usedne Trumpova bývalá manželka Ivana Trumpová. Do karet by jí hrálo hlavně to, že jako Ivana Zelníčková se narodila ve Zlíně (respektive tehdejším Gottwaldově) a má tak k Česku blízký vztah včetně plynného ovládání češtiny.

Už na začátku léta jsme s jistotou věděli, že Ivana Trumpová se novou americkou velvyslankyní nestane a místo ní na diplomatický post v Praze vybral Donald Trump vlivného člena republikánské strany z Wisconsinu, podnikatele Stephena Kinga. Pochopitelně se začalo mluvit o tom, co stálo v pozadí tohoto Kingova rozhodnutí a zda vůbec kdy zamýšlel matku svých tří dětí Ivanu velvyslankyní jmenovat. I v tom máme nyní jasno.

Podle serveru New York Post Trump své exmanželce řekl, že pokud bude mít o prestižní post zájem, tak je její. Ivana Trumpová ale zájem neměla. Ne že by si nevěřila, že na zodpovědnou pozici nemá potřebnou kvalifikaci, jen se jí nechtělo vzdávat se svého svobodného životního stylu plného luxusu, kde jeden týden tráví v New Yorku, druhý v Miami a třetí třeba na jachtě u břehů Saint-Tropez. To by jí práce diplomatky neumožňovala, tak se jí raději řekla.

Své k tomu řekl i český prezident Miloš Zeman, který se netajil tím, že by Ivanu Trumpovou jako velvyslankyni uvítal. Podle něj je její rozhodnutí pohodlné a zbabělé. I tak si ale nejspíše bude s novým velvyslancem rozumět lépe než s jeho předchůdcem Schapirem, s nímž se opakovaně dostával do názorových střetů.

Tady se podívejte na to, jaký vliv na Donalda Trumpa má jeho dcera Ivanka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články