fb pixel Proč jsou černoši dobří v basketbalu aneb 5 odpovědí na stereotypní otázky – G.cz
Vyhledávání

Proč jsou černoši dobří v basketbalu aneb 5 odpovědí na stereotypní otázky

Svět je plný stereotypů.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.7.2016, 16:47

A jelikož na každém šprochu pravdy trochu, rozhodli jsme se zmapovat nejzásadnější předsudky (ať už pozitivní, či negativní) a nalézt pro ně nějaké racionální vysvětlení.

1. Proč jsou černoši dobří v basketbalu?

Myslíte, že za to může genetika a odlišná stavba těla? Tak to vás musíme zklamat. Černoši jsou dobří v basketbalu, protože v něčem být dobří musí. Jinak by je poslali zpět na plantáže sklízet bavlnu.

No a basketbal se nabízí. Jak je známo, tak všichni černoši se rodí v ghettech, kde tráví čas utvářením gangů, střílením ze zbraní, rapováním a podobně. No a jelikož jsou černoši chudí, protože vyjma basketbalu a sklízení bavlny je nikdo nezaměstná, tak černošské děti místo školy hrají basketbal (černoši do škol nechodí). Je to levné. Na jedno ghetto stačí jeden basketbalový míč a obruč, kam se děcka budou strefovat. A když něco děláte už od mala, tak jste v tom prostě dobří.

2. Proč jsou Asiaté dobří v matematice?

Na toto musíme nahlížet optikou asijské kultury. Asiaté jsou malí, žlutí a mají šikmé oči. Navíc mají malé penisy. Jak s touto výbavou může vůbec asijský muž sbalit asijskou ženu? Jedině tak, že ji ohromí matematickými znalostmi.

Zde můžeme vidět přizpůsobivost člověka a adaptaci k daným podmínkám. Zatímco evropští muži svádějí ženy na svůj zevnějšek nebo peníze, tak Asiaté na to jdou přes počty.

A kolik žen jste sbalili na trojčlenku vy?

3. Proč jsou Židé tak zdatní obchodníci?

Úspěšný a chamtivý Žid. To je jeden z mnoha rozšířených předsudků, který se však zakládá na pravdě. Židé jsou obecně opravdu velmi zdatní a šikovní obchodníci.

Díky útlaku a vyloučení z tradičního obchodu, který řídili křesťané, byli nuceni hledat nové trhy a příležitosti. Zkušenosti s obchodem si předávali z generace na generaci. Rovněž díky svému rozptýlení po celém světě měli globální kontakty a proto si mastili kapsy v zahraničním obchodu.

Traduje se, že Mojžíš na hoře Sinaj původně od Boha dostal jen pět přikázání, ale díky své šikovnosti vyšmelil s Bohem dalších pět přikázání za slepici, která nesnášela vejce. Když mu pak ještě Židé ukřižovali syna, Bůh se nasral a poslal na ně Hitlera. To je ale už jiný příběh.

4. Proč jsou Němci úchylové a náckové?

Každý Němec je nácek a každý druhý Němec je perverzák. Proč tomu tak je? Protože to jsou prostě Němci. Oni to tak mají.

5. Proč jsou muslimové teroristi?

Nedostatek jiných aktivit. Všude samý písek. Ženy chodí zahalené v pytlích. Nemůžou chlastat, kouřit ani masturbovat. Těm lidem prostě chybí zábava, tak se z nedostatku lepší činnosti odpalují výbušninami.

A TADY máte 9 rasových, genderových a národnostních stereotypů, které jsou zlé a ošklivé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články