fb pixel 12 autenticky úchylných fotek z ruských svateb – G.cz
Vyhledávání

12 autenticky úchylných fotek z ruských svateb

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

V hlavních rolích rolích: nevěsta, vodka a šampaňské.

Gement
Gement 5.2.2016, 17:50

Pokud budoucí ženichové a nevěsty neodolaly TĚMHLE rajcovním fotkám z ruských seznamek, neodvratně následuje pravá ruská svatba. Podle alarmující míry bizarnosti poznáte fotky z ní na první pohled. Zvěčněné svatební veselí v zemi, kde zítra znamená včera, předčí vaše nejdivočejší představy.

Tyhle svatební fotografie působí sice značně uvolněně, ale Rusové dodržují spoustu různých zvyků, přes které vlak nejede. A pověry jsou pro ně skoro stejně důležité jako vodka.

1. Někdo má svatbu, jiný monokla

Rusové věří, že když někomu během svatby prší, tak jim „prší štěstí“.

2. Amorek

Teď jen doufejme, že tahle fotka byla pořízena minimálně až v červnu. Květnové svatby totiž Rusové (stejně jako Češi) pokládají za nešťastné a jimi uzavřená manželství za odsouzená ke krachu.

3. Ty nejsi princezna, ty jsi královna

Rusové věří, že přivoláváte na všechny kolem stolu zmar a slzy, když na něj postavíte prázdnou lahev. Také je zakázáno přiťukávat si prázdnou sklenkou – kdo tak učiní, musí naráz dopít načatou lahev, jinak se stane neštěstí.

4. Dokud nás leguán nerozdělí

Chcete-li v Rusku darovat někomu zvíře, vyžádejte si od něj předem pár drobných, aby to nebyl dar, nýbrž ‚obchod‘ – jinak vás obdarovaný odmítne. To samé platí o šálách a nožích (a vůbec ostrých předmětech).

5. ¡No pasarán!

V Rusku by nikdo neměl překřížit novomanželům cestu. A to ani když jdou na ZAGS (Zapis Aktov Graždanskogo Sostojanij – tedy na matriční úřad) nebo do kostela na svatební obřad, ani z něj. Zejména na venkově lidé stále věří, že cestu před novomanželi přejde pouze ‚černokněžník‘ nebo jiná zlá osoba, která jim chce ublížit.

6. Láhev nikdy není poloprázdná

Pokud někdo v Rusku na ulici nebo jinde venku veze či nese prázdný trakař, kbelík apod., ostatní od něj odvracejí zraky, protože pohled na osoby s prázdnými nádobami přináší smůlu.

Další úsměvné ruské pověry najdete TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články