fb pixel Princ Harry si našel práci: Miliony z Netflixu vévodu ze Sussexu zřejmě neuspokojily – G.cz
Vyhledávání

Princ Harry si našel práci: Miliony z Netflixu vévodu ze Sussexu zřejmě neuspokojily

Zdroj: Twitter - United Kingdom

Britský princ Harry si konečně našel práci. I když dědictvím a prodáním televizních práv Netflixu a Spotify získal desítky milionů dolarů, tak ho to neodradilo od dalšího kroku k tomu stát se nezávislým občanem. 36letý vévoda se nechal zaměstnat v americké firmě BetterUp, která se specializuje na osobnostní rozvoj. Navíc se z něj stane rovnou ředitel!

Martin Miko
Martin Miko 24.3.2021, 12:15

Princ Harry bude makat

Princ Harry bude pracovat! Pokud jste si mysleli, že vás tento týden už nic dalšího nepřekvapí, tak vyčkejte na odpoledne, kdy bude zasedat Rada ČT. Každopádně zpátky k Harrymu. 36letý vévoda ze Sussexu se rozhodl, že uživí svou milovanou Meghan vlastníma rukama, a tak nastoupil do zaměstnání. Podle deníku The Wall Street Journal bude zastávat jednu z ředitelských pozic v americké společnosti BetterUp, která se specializuje na osobnostní rozvoj. Harry se bude podílet na tvorbě nové produktové strategie firmy, vyjadřovat se veřejně k problematice duševního zdraví a rovněž zbyde i nějaké to místo na charitativní činnost, jak měla ve zvyku jeho matka Diana.

A kolik bude princ Harry za svou práci dostávat? To firma BetterUp bohužel nesdělila. Víme však, že se jedná o společnost, která sídlí v San Francisku a od roku 2013 poskytuje individuální poradenství v oblasti rozvoje osobnosti. Cílem firmy je v podstatě zvyšování efektivity jiných zaměstnanců. Nejedná se zároveň o žádnou „firmičku“, ale o kolos, jenž zaměstnává přes 2 tisíce lidí. Sám Harry pro Wall Street Journal přiznal, že si dává za cíl ovlivňovat životy cizích lidí, a to samozřejmě v pozitivním smyslu.

Harry společně se svou manželkou Meghan oznámili odchod z královské rodiny už v minulém roce. Nicméně to, že by trpěli hlady, se říct nedá. Už v září 2020 totiž podepsali několikaletou smlouvu se streamovací službou Netflix, v rámci níž budou vytvářet obsah v různých typech pořadů. Kromě dokumentárních filmů se budou objevovat i v seriálech, celovečerním filmu nebo pořadech pro děti. Podle britských médií by měl pár od Netflixu během let získat okolo 150 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 3 a půl miliardy korun.

Práci ve společnosti, která se věnuje osobnostnímu rozvoji, tak s vysokou pravděpodobností princ Harry nebude vykonávat primárně kvůli finanční odměně, nýbrž pro svůj vlastní rozvoj. On sám se totiž problematice duševního zdraví věnuje už delší dobu. Jenže doposud to bylo primárně na dobročinné bázi.

Jak se k tomu stavíte vy? Šli byste do práce, kdybyste měli podepsanou stamilionovou smlouvu s Netflixem?

Podobné články

Doporučujeme

Další články