Prezident Miloš Zeman je sebestředný a ješitný kokůtek – G.cz
Vyhledávání

Prezident Miloš Zeman je sebestředný a ješitný kokůtek

Protože to ještě napsat můžu, aniž bych šel sedět. A klidně můžu rovnou napsat, že to je kokot.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 22.11.2016, 07:30

Minulý týden 64 kulišáků z řad poslanců KSČM, ANO, ČSSD a hnutí ÚSVIT, které je pro srandu, navrhlo znovuvrácení paragrafu o hanobení hlavy státu do zákonů ČR. Všem těm posměváčkům z Pražské kavárny, havlistům a sluníčkářům, kteří se opřou do ovara za to, že to je ovar, by mohl hrozit až rok v kriminále.

Vypadá to, že Míla je natolik velký buran a ostuda, který v sobě kloubí tolik neřestí a hnusí se tolika lidem, že nedělat si z něho prdel, popřípadě ho nehanobit, není jednoduché. Poslanci Zemana nepřevychovají k tomu, aby se choval podle svého postavení, tak je potřeba převychovat občany, aby si z chudáka starého kořaly nedělali prdel. Není nic horšího, než když si lid svého prezidenta neváží. Právě proto je nasnadě uzákonit, aby si ho lid vážil a vše je potom v pořádku. Potom budeme jedna velká šťastná Česká republika v čele s báječným prezidentem, který se nebojí říkat, co si myslí, zostuzuje své oponenty, za žádných okolností se nikdy nikomu neomluví a tak nějak se chová, jako by mu to tu patřilo.

Prezident u nás nemá zákonodárnou moc. V podstatě toho moc nemůže. Jeho hlavní funkcí je zastupování státu navenek. Prostě takový maskot, který vytváří hezký obrázek o České republice. No a i roli maskota Míla posral.

Prezident by měl být, při svých téměř nulových pravomocech, alespoň morální autorita. Někdo, jehož obraz bude viset na stěně a člověk si řekne: „Ten náš prezident, to je formát.“

Obraz Miloše Zemana visící na zdi evokuje nejednoho člověka k tomu, aby ho sundal anebo aby si o jeho rám otevřel lahváče.

Je až nepochopitelné, nakolik je Miloš Zeman špatným prezidentem. Ve své roli, kdy by měl národ stmelovat a být tou onou morální autoritou, naopak právě národ suverénně rozdělil. To, že to je alkáč, to by se snad ještě dalo nějak překonat. To, že se neumí omluvit, i když se omluvit má (nařízení soudu), to, že si vydržuje kancléře bez bezpečnostní prověrky, kterou ze zákona mít musí, to, že naprosto bez skrupulí a bez mandátu od vlády nás táhne na východ, to že si prostě a jednoduše dělá, co chce, podle toho, jak se mu to hodí, tak to už se nedá jen tak přejít mávnutím ruky. A to, že to je arogantní pomstychtivý kokot, to už je jen pověstná třešinka na dortu.

I když třešinka na dortu je spíš Jiří Ovčáček. Nikým nevolený státní úředník, s vizáží mladého hipster Heinricha Himmlera, který cvičí s veřejným míněním a opojen svou mocí (která žádná není) přilévá sám od sebe olej do ohně. Už se jen čeká na „Ovčáčkův seznam“, kde uvede osazenstvo Pražské kavárny, aby tak sám od sebe podle svého uvážení označil nepřítele státu a bude.

A tohle všechno jako jde nehanobit? Z toho si jako máme nedělat prdel? Vždyť Miloš Zeman hanobí úřad prezidenta dnes a denně svým chováním a vystupováním. On má však imunitu. On je vykrytej. Samotná každodenní existence Miloše Zemana v postu prezidenta republika je urážkou úřadu prezidenta, ale holt na něj nikdo nemůže.

Možná bych mohl k tomu ještě přidat lamentování nad svobodou slova a podobně. Ač je to rovněž důležité, tak o to tu nejde. Tady jde o to, že prezident je takové zosobnění ostudy, že je terčem kritiky i posměšků, takže místo toho, aby se třeba poslanci pochlapili a řekli: „Mílo, tak se trochu ovládej ne? Vždyť to je hrůza, jak se chováš“, tak nám zakážou si z prezidenta dělat srandu. Očividně to jinak nejde.

A TADY se můžete podívat na 15 nejvtipnějších obrázků Zemanovy kundy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články