Předseda STAN Petr Gazdík končí v čele hnutí. Nahradí ho Vít Rakušan? – G.cz
Vyhledávání

Předseda STAN Petr Gazdík končí v čele hnutí. Nahradí ho Vít Rakušan?

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík hodlá příští týden skončit ve vedení hnutí. Tuto informaci sdělil ČTK, čímž potvrdil informace Aktualne.cz. Svým rozhodnutím chce dát STANu nový impulz. V souvislosti s Gazíkovým odchodem se řeší, kdo se stane jeho nástupcem. Jako nejpravděpodobnější varianta se jeví současný starosta Kolína a místopředseda STANu Vít Rakušan.

Martin Miko
Martin Miko 14.12.2018, 10:39

Rakušan příštím předsedou hnutí STAN?

Velkých předčasných změn se dočkají ve vedení hnutí STAN. Příští týden totiž současný předseda Petr Gazdík navrhne širokému vedení hnutí zkrácení svého funkčního období, které by se reálně mohlo uskutečnit v dubnu v rámci volebního sjezdu. Gazdík by se rád zaměřil na reformu ve školství. Předsedou už prý být nechce a kandidovat na post znovu nebude. On sám je přesvědčen, že STAN má potenciál k tomu být politickou stranou, která se bude pravidelně dostávat do sněmovny. S tím se však váže i to, že STAN potřebuje nový „drajv“, který zahrnuje i zvolení nového předsedy, nových místopředsedů a nového celostátního výboru, myslí si Gazdík.

Deníku Aktualne.cz Gazdík sdělil, že favoritem na post předsedy hnutí STAN je podle médií současný místopředseda hnutí, starosta Kolína a poslanec Vít Rakušan. Ten má za sebou poměrně bohaté politické zkušenosti. Kromě těch zmíněných se v roce 2012 stal zastupitelem Středočeského kraje a v roce 2016 až 2017 působil jako 1. náměstek hejtmanky. Od roku 2010 navíc úřadoval jako zastupitel města Kolín.

Krajské sněmy budou kandidáty na předsedu STANu vybírat po schválení Gazdíkova návrhu na zkrácení funkce. On sám však tvrdí, že se k potenciálním předsedům rozhodně vyjádří.

Vzhledem k tomu, že Petr Gazdík je původním povoláním pedagog, je celkem logické, že dál má v plánu věnovat se školství. Rád by začal pracovat na reformě toho současného. To bychom chtěli všichni, Péťo!

A zde je rozhovor s našim novým grafikem Vainem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články