fb pixel Předseda senátu míří na Tchaj-wan! Podaří se mu hodit Prsten do nitra Hory osudu? – G.cz
Vyhledávání

Předseda senátu míří na Tchaj-wan! Podaří se mu hodit Prsten do nitra Hory osudu?

Zdroj: G.cz

Předseda senátu Miloš Vostrčil se rozhodl, že stejně jako jeho předchůdce a stranický kolega, nedávno zesnulý Jaroslav Kubera, vyrazí přes protesty Hradu na Tchaj-wan. Bájná a epická cesta na východ bude plná nástrah a nebezpečenství, které vystaví předsedu těžkým zkouškám! Co se asi bude dít?!

Jan Studnička
Jan Studnička 9.6.2020, 16:44

Neposlušné Společenstvo

Mladý rytíř Vostrčil se musí vydat na cestu do bájné země na východě, protože velmistr jeho řádu zemřel těsně předtím, než mohl cestu vykonat sám. Nikdo ale mladému rytíři nevěří. Síly temnot se nad ním stahují a není jisté, jestli se schopnostem svého velmistra vyrovná. Vždyť velmistr jednou zabil tři draky a vysmál se osmi feministkám!

Rytíř potřebuje sehnat družinu. Jako první se připojuje podezřelý alchymista Drahoš, který tvrdí, že jede jenom na vědeckou misi, ale možná má trochu postranní úmysly. Je moudrý a ví, že nic neví.

Jako druhá se připojuje k týmu vdova po zesnulém velmistrovi. Zlomena bolem je odhodlána dotáhnout poslání svého muže do konce.

Teď vážně, tohle začalo jako podivná fantasy parodie, ale teď bych si to chtěl vážně přečíst, takže jestli čte někdo, kdo umí psát fantasy, je to vaše. Jedeme dál!

Naše trio potřebuje průvodce! Někoho, kdo už tam byl. Kdo pronikl mlžnými pralesy tajemného Orientu, někoho, kdo jednal s podivnými kulturami dávného východu. Marca Pola naší generace!

Představte si tu scénu. Hrdinové vchází do zakouřené krčmy, kolem se povaluje spousta podivných existencí s pintami piva. Dojdou až do rohu, kde sedí tajemný muž v kápi a s dýmkou. “Potřebujem průvodce,” řekne Vostrčil a hodí na stůl pytel zlaťáků. “Ty znáš cestu na Východ.”

Petr Kellner si sundá kápi a řekne: “Jste vadný? To vůbec, vždyť já obchoduju s Čínou. Jestli v tom pytlíku není padesát miliard euro a dvě televize, tak táhněte. Jak jste se sem vůbec dostali?! Ostraha!”

A tak naši tři hrdinové vyrazí na dálný východ sami, protože věří, že když budou mít čisté srdce a občas se pomodlí ke svatému Havlovi, že jim to nemůže nevyjít. Jenomže cesta je zrádná a jejich cíl leží nebezpečně blízko temné zemi Mordor, v jejímž středu se plamenné oko Medvídka Pú neustále rozhlíží.

Víte, mocnosti zla věří na politiku jednotného Mordoru, takže i to bájné místo, kam naše trio míří, by mělo být podle nich teoreticky součástí Mordoru. A když ne naplno, tak aspoň, aby nikdo nezpochybňoval, že Mordoru patří, protože zrovna na tohle jsou mocnosti zla velice citlivé. Na prodej politických vězňů na orgány ne, ale když někdo přesně neví, co všechno je jejich, tak na to jsou velice citliví, no. Temné mocnosti.

Problém je, že mocnosti zla mají agenty i v našem Království. Je to hlavně nemrtvý pán na temném Hradě. Něco jako upír, akorát nesaje krev, ale pudink. A pravda nemůže být moc na slunci, ale ani ve tmě, protože by se přizabil. A nemá žádné speciální schopnosti. Ani obyčejné schopnosti, popravdě. A spíš než na ženy v negližé je na, no, to radši nebudeme rozebírat.

Každopádně! Biologická pravá ruka nemrtvého pána vydá pokyn a jeho lidská pravá ruka se jako věrný pes, a shodou okolností je to ovčák, vydá na lov. Na černém oři brázdí Jiří krajinu a střílí tweety po každém, kdo se mu připlete do cesty. A každý, koho takový tweet zasáhne, udělá: “Ježiš, to je blb. Já už na toho idiota fakt nemám, to je strašný.”

Jak cesta našich odvážných hrdinů dopadne? No, na to si budeme muset počkat do konce srpna, že. Já osobně se nemůžu dočkat. Třeba bude alchymista házet improvizované bomby, třeba rytíř se sličnou vdovou propadnou hříšné lásce… a třeba do Číny Mordoru napochoduje armáda živých stromů. To by bylo cool!

Podobné články

Doporučujeme

Další články