Před třemi lety zemřel Terry Pratchett, jeho Úžasná Zeměplocha se dočká šestidílného seriálu

Kdo v mládí miloval fantasy, ten rozhodně četl Pratchettovu Zeměplochu, fiktivní svět ležící na zádech želvy plující vesmírem. Mezinárodně oblíbený spisovatel je bohužel už tři roky mrtvý, zemřel 12. března 2015 po letech s Alzheimerem, jeho nejslavnější dílo ale ožije díky televizi BBC, která chystá šestidílný seriál zaměřený především na Městskou hlídku Ankh-Morporku.

Stráže! Stráže!

Pratchettova Úžasná Zeměplocha se dočká televizního seriálu a vzhledem k tomu, že jde o produkci BBC, by se to mohlo docela i povést, co říkáte? Populární knižní fantasy série už se objevila jako počítačová i divadelní hra a také coby televizní film, takže teď to bude komplet.

Příběh šestidílného počinu se zaměří na hlídku fiktivního města Ankh-Morpork. Ta začínala jako trojice smolařů a postupně se stala plnohodnotnou policejní silou. Stěžejními díly pro scenáristu pořadu Simona Allena, který chce zkombinovat více motivů, byly knihy Stráže! Stráže!, Pátý elefant, Buch!, Noční hlídka, Šňupec a Nohy z jílu.

Vzhledem k tomu, že Pratchettovým přáním bylo po smrti zničit všechna jeho nedokončená díla (aby mu je pak někdo nezprasil), je tohle příjemná vzpomínka na spisovatele, který formoval nejednu dětskou mysl. Pro britskou televizi to navíc není poslední setkání. Na rok 2019 totiž plánuje taktéž šestidílnou sérii podle Dobrých znamení, knihy, kterou Pratchett napsal spolu s Neilem Gaimanem. Humorně pojednává o příchodu Antikrista na svět a v hlavních rolích se mají objevit David Tennant a Michael Sheen.

A tady čtěte víc o úžasném životě Terryho Pratchetta.


Komentáře