fb pixel Pražští skejťáci a hipsteři pláčou: Riziková statika Stalinova pomníku možná povede k jeho uzavření – G.cz
Vyhledávání

Pražští skejťáci a hipsteři pláčou: Riziková statika Stalinova pomníku možná povede k jeho uzavření

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Milovníci skateboardingu a alternativní kultury možná brzy zapláčou. Prostory bývalého Stalinova památníku na Letné totiž chátrají a je dost možné, že se v brzké době budou muset kvůli rizikové statice zavřít. Jestli se tak opravdu stane, se podle Deník.cz dozvíme v nejbližších dnech na základě odborného posudku.

Martin Miko
Martin Miko 18.7.2019, 14:13

Rozlučka se Stalinem?

Prahu bez Stalinu si mnoho lidí nedokáže především v jarních a letních měsících představit. Toto putovní místo, na kterém se schází fanoušci skateboardingu a alternativní kultury, bude možná už brzy nutné zavřít kvůli rizikové statice Stalinova památníku. Totéž může potkat i místo oblíbených kulturních událostí pod metronomem, což by se mnoha lidem zřejmě nelíbilo. Pražští radní nedávno požádali o odborný posudek, který rozhodne o tom, jestli se tak stane nebo ne.

Celý objekt prý vypadá velmi zchátrale. Radním se navíc do rukou dostaly stanoviska statika z roku 2016, ve kterém je upozorňováno na mnohé problémy. Vedení Prahy tak v příštích dnech rozhodne o tom, co se bude dít dál. V případě nutnosti by muselo dojít k uzavření areálu, jelikož zde může hrozit nebezpečí úrazu pro návštěvníky.

Rovněž se hovořilo o tom, že v případě rekonstrukce, by se z místa mohlo stát muzeum totalitních režimů, jenže tento nápad se starostovi Čižinskému příliš nezamlouvá a je přesvědčen, že současné využití místa je víc než dostačující. „Plocha u metronomu je rájem skateboardistů a oblíbeným cílem svobodně smýšlejících lidí, kteří symbolicky překonávají tíživou minulost tohoto místa. I mezi účastníky facebookové skupiny Letenská parta patří to místo mezi nejoblíbenější. Proto bych na jeho využití nic neměnil,“ vysvětlil Čižinský svůj postoj ke Stalinu Pražskému deníku.

Kulturní centrum Stalin je některým jedincům trnem v oku. Na místo pod metronomem, kde se každoročně konají od května do září hudební koncerty, projekce a další akce pod záštitou Containallu, si totiž neznámý jedinec stěžuje, jelikož vydělává peníze prodejem alkoholu. Containall se totiž prezentuje jako sezonní kulturní centrum zaměřené na mladou generaci a moc dobře nechápeme, proč by nemohl vydělávat peníze na provoz. Odpracovaný čas, práce lidí a sestavení kvalitního programu rovněž stojí peníze, tak proč ten hejt?:)

Jak se ke prostoru v okolí Stalinu stavíte vy? Jste rádi, že v Praze existuje místo, kde se sdružují příznicvi skateboardingu nebo byste byli radši, kdyby jezdili v centru hlavního města? Napište nám do komentáře.

A zde vás zajisté potěší 7 nejzásadnějších momentů béčkového nadsamce z Pobřežní hlídky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články