Pražský koncert kapely Godsmack se uskuteční o den dříve: Fanoušci metalu stihnou i Slipknot – G.cz
Vyhledávání

Pražský koncert kapely Godsmack se uskuteční o den dříve: Fanoušci metalu stihnou i Slipknot

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Fanoušci tvrdších žánrů pozor! Pražský koncert legendární americké skupiny Godsmack se uskuteční o den dříve, než se původně plánovalo. Metalisté z Massachusetts vystoupí 10. června 2019 ve Velkém sále pražské Lucerny. Co byste o této kapele, která se v České republice představí poprvé, rozhodně měli vědět?

Václav Roman
Václav Roman 4.5.2019, 13:56

Přesunutý koncert skupiny Godsmack

Bostonští Godsmack patří mezi několik málo důležitých amerických tvrdých kapel, které se České republice zatím vyhýbaly. Stylově se pohybují ve vodách hard rocku a heavy metalu, lze u nich nalézt volnou inspiraci takovými jmény jako Metallica, Aerosmith, Led Zeppelin či Black Sabbath.

Svou českou premiéru si američtí hard rockeři v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou měli odbýt 11. června, ale pořadatelé se nakonec po dohodě s kapelou rozhodli přesunout koncert na 10. červen. Důvodem je, že 11. červen byl termín kolizní, neboť tento den se uskuteční koncert Slipknot a hodně fanoušků by rádo zamířilo na obě show.

„Kolize termínů nás od počátku mrzela, ale bohužel v jiný den nemohli Godsmack původně přijet. Naštěstí se nám podařilo přesunout koncert alespoň o den, z čehož máme opravdu radost,“ vysvětluje situaci Lenka Muráriková z pořádající agentury Charmenko CZ.

Ve své podstatě je to už druhá změna termínu. Velká část jejich evropského turné, které se mělo původně uskutečnit na podzim 2018, byla kvůli nenadálé smrti syna kytaristy Tonyho Romboly přesunuta.

Metalová legenda poprvé v Praze

V červnu se tento band chystá při své první zastávce v Praze představit nejen novinky ze svého posledního alba When Legends Rise, které vyšlo v roce 2018, ale také starší kousky ze své bohaté a úspěšné historie.

Godsmack se dali dohromady v roce 1995 v osmdesátitisícovém městě Lawrence v americkém státě Massachusetts. U zrody kapely stál Sully Erna, který hrál od tří let na buben, kariéru bubeníka se však rozhodl pověsit na hřebík a chtěl se nadále realizovat jako zpěvák, autor a kytarista.

Sully Erna spolu s kytaristou Tonym Rombolou, basistou Robbiem Merillem a bubeníkem Shannonem Larkinem mají na kontě sedm studiových alb, desítky songů v top ten amerických žebříčků a přes 20 milionů prodaných nosičů.

V letech 1999 a 2000 zaujali Godsmack na Ozzfestu a s albem Awake se dočkali i nominace na Grammy v kategorii Best Rock Instrumental Performance za song Vampires. Úspěšná kariéra pokračovala singlem I Stand Alone.

Vstupenky zůstávají v platnosti

Fanoušci, kteří už mají zakoupené vstupenky, mohou být v klidu. Podle vyjádření pořadatelů zůstávají v platnosti. Předprodej vstupenek v ceně 900 Kč probíhá v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

A zde si přečtěte o tom, že se do Prahy po třech letech vrací maskovaní Slipknot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články