fb pixel Po třech letech se budeme znovu bát: Do Prahy se vrací maskovaní Slipknot – G.cz
Vyhledávání

Po třech letech se budeme znovu bát: Do Prahy se vrací maskovaní Slipknot

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je jich devět, hrají heavy metal a v úterý večer to roztočí v Praze. Řeč je o kapele Slipknot, která proslula tím, že její členové vystupují v maskách a jejichž koncerty nabízejí hodně netradiční podívanou. Čeho se dočkáme tentokrát?

Václav Roman
Václav Roman 18.3.2019, 09:39

Po třech letech znovu v Praze

V souvislosti se Slipknot zapomeňte na jména i tváře. Když přišel do kapely Corey Taylor, začal se image hudebního uskupení lišit od všech ostatních. Interpreti dostali čísla od nuly do 8 a na sebe bláznivé kostýmy. Později pak začali vystupovat v kombinézách.

Frontman kapely Corey Taylor tehdy říkal, že jde o pokus odpoutat pozornost od jednotlivců v kapele a soustředit publikum a na hudbu a texty. "Vlastně jsme tím říkali: Koukejte, jsme jenom produkt!" vysvětloval Taylor.

Masky se v průběhu let proměňovaly, byly čím dál více propracovanější a důmyslnější. Například když vyšel singl Vermilion (2004) nosila kapela posmrtné masky vyrobené z odlitků jejich vlastních tváří.

Vystoupí v O2 Aréně

Když u nás byl tenhle metalový cirkus naposledy, praskala pražská O2 aréna ve švech. A letos jsou tu se svým děsivým hudebním divadlem znovu" Svůj svět šílenství a hrůzy představí svým fanouškům 11. června 2019 opět v pražské O2 aréně. Lístky na tuto mimořádnou akci lze sehnat v síti Ticketportal v cenách od 1 090 do 1 690 Kč.

Slipknot vypustili nový singl

Zdá se, že koncert bude hodně našlapaný a možná stejně jako před třemi lety vyprodaný. Kdo z fanoušků se nedostane, může se alespoň těšit na novou desku "We Are Not Your Kind", která má vyjít 9. srpna 2019. Jde už o šestou v pořadí a Taylor prozradil, že se na ní vrátí zpátky ke kořenům a bude na ní vůbec nejtvrdší song v historii skupiny ever.

Na světě už je první singl z plánované novinky. Slipknot jej vypustili ven v polovině května 2019. Kromě toho, že song "Unsainted" je vydařený kousek, mohou fanoušci v klipu vidět nové masky, které skupina pravidelně s každým novým albem obměňuje. O hudebníky z Iowy je velký zájem, o tom svědčí skutečnost, že za necelý měsíc zaznamenal jejich nový videoklip na YouTube přes 23 milionů zhlédnutí:

Nová deska po pěti letech čekání

Jejich poslední album ".5: The Gray Chapter“ vyšlo před pěti lety a zaznamenalo obrovský úspěch, v USA se za první týden prodalo přes 130 tisíc kopií.

Kapela Slipknot se dala dohromady v roce 1995 v městečku Des Moines ve státě Iowa. Prezentovala se směsicí tajemné, agresivní a provokativní hudby moderní doby.

Slipknot byli už celkem 10x nominováni na cenu Grammy a v roce 2006 ji dokonce získali, konkrétně za skladbu "Before I Forget“. Celkem už jim bylo uděleno 13 platinových a 44 zlatých desek.

A zde nabízíme velké koncerty roku 2019: Do Prahy kromě Slipknot zamíří také Rammstein, Metallica i Tool.

Podobné články

Doporučujeme

Další články