Pražák by měl ve svém městě zaparkovat kdekoliv, říká kandidát na primátora Pospíšil – G.cz
Vyhledávání

Pražák by měl ve svém městě zaparkovat kdekoliv, říká kandidát na primátora Pospíšil

Současné vedení magistrátu za poslední čtyři roky neřešilo pražské problémy a nedělalo nic proto, aby se Praha udržela mezi evropskými metropolemi. Tak vidí aktuální situaci v hlavním městě Jiří Pospíšil, kandidát na primátora a lídr koalice Spojené síly pro Prahu. V rámci předvolebních rozhovorů ho jako prvního z možných příštích šéfů Prahy vyzpovídal moderátor Filip Čermák.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.9.2018, 14:25

Letošní volby jsou na spadnutí. Kdo vystřídá Adrianu Krnáčovou na pozici primátora Prahy? Ve velké hře je několik figurek, a tak se G.cz se rozhodlo je všechny pozvat a vyzpovídat ještě předtím, než půjdete a některé z nich hodíte svůj hlas. Jako první přijal pozvání do série videorozhovorů lídr Spojených sil pro Prahu, tedy koalice stran TOP 09 a Starostové a nezávislí, europoslanec a někdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

S moderátorem Filipem Čermákem probrali hned několik zásadních témat; co podle Pospíšila aktuální vedení města dělalo za poslední čtyři roky špatně? Proč je podle něj MHD zdarma strašný nápad? Jaké jsou plány koalice s pražskou dopravou, jejíž současný stav je skutečně k pláči? Jak si představuje praktický průběh z jeho pohledu prioritní záležitosti, tj. opravy Hlávkova mostu? Co modré zóny nebo Uber? A co příprava městských bytů a krize okolo služby Airbnb? A co cyklisti?

Celý rozhovor, ve kterém mimochodem dojde řeč i na psy (s těmi je prostě všechno tak nějak lepší) a stopy, co po sobě zanechávají na pražských ulicích, si přehrajte tady:

A tady, na odlehčenou, 5 předvolebních slibů, jejichž plnění bychom si reálně přáli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články