fb pixel Pravidelná dávka dobrých zpráv: Počty vyléčených stoupají a slůně z pražské ZOO už vyrazilo ven – G.cz
Vyhledávání

Pravidelná dávka dobrých zpráv: Počty vyléčených stoupají a slůně z pražské ZOO už vyrazilo ven

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Máme za sebou další týden s koronavirem. Asi se shodneme, že valná většina z nás již tak nějak otupěla a přestala hltat všechny zprávy, které se této kalvárie týkají. Ono se to totiž vážně nedá, pokud si chce člověk uchovat zdravý rozum. Co nás ale zajímá i nadále, je vše pozitivní, co se kolem nás děje.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 20.4.2020, 08:39

I v minulém týdnu jsme měli možnost najít i dobré zprávy, ne že ne. Přinášíme vám ty, které nás vážně zaujaly a zvedly náladu.

Slůně z doby koronavirové

V pražské Zoo se v době koronavirové narodilo mládě slona indického. A nejen, že se narodilo, nyní se má čile k světu. Váží už přes sto kilo a v minulém týdnu vyrazilo v doprovodu své matky a tety dokonce i ven, aby si užilo jarního teplého počasí. A my se můžeme těšit, že slůňátko již brzy uvidíme na vlastní oči. Vypadá to, že 25. května by se měly pro veřejnost otevřít venkovní prostory ZOO, ty vnitřní pak 8. června. Těšíme se moc.

Místo síťovky roušky

Pamatujete si legendární český výmysl, nákupní tašku „síťovku?“ Firma Česká síťovka, která tuto nákupní ikonu vyrábí ,zaznamenala v souvislosti s korona krizí také obrovský propad, její tašky na odbyt nejdou. Švadleny z chráněných dílen, se kterými firma od začátku svého vzniku spolupracuje, ale nezahálejí. Šijí roušky. A rozdávají je zdarma. A u toho se snaží úplně nerezignovat na výrobu síťovek. Držíme palce.

Hry na Playstation zdarma

Společnost SONY, výrobce legendárních herních konzolí Playstation, spustila kampaň #PlayAtHome. Na svých sociálních sítích a na svém blogu SONY poděkovala všem hráčům, kteří pomáhají tlačit dolů koronavirovou křivku tím, že zůstávají doma a hrají videohry. “Uvědomujeme si svou nynější zodpovědnost poskytovatele domácí zábavy,” stojí ve vyjádření japonského technologického giganta. “Proto jsme se rozhodli věnovat svým hráčům pár kousků, které jim pomohou zůstat doma.” Již 5. května bude možnost stáhnout si zdarma Journey a Uncharted: Nathan Drake Collection. Dobré, ne?

Mořským želvám karanténa prospívá

Díky tomu, že lidi museli zůstat kvůli koronaviru doma, a to i na jihoamerické Floridě, tak mořské želvy, které tam žijí, mohli a mohou nerušeně hnízdit. Konkrétně máme na mysli pláž Juno. Právě tam želví hnízda odborníci z Centra Loggerhead Marinelife sledují a aktuálně mají radost. Napočítaly již nyní, na začátku sezóny 79 želvích hnízd, což prý představuje výrazně vyšší číslo, než v minulých letech za tu samou dobu. Vědci to přičítají právě karanténním opatřením. Na pláži je mnohem méně lidí a želvy mají prostě klid. A také nedochází k ppoškozování hnízd. Uvidíme, co nastane nyní. Na floridské pláže se lidi začali o tomto víkendu pomalu vracet.

Počet vyléčených narůstá i u nás

A na závěr jsme si nechali zprávu o tom, že i u nás rostou počty těch, kteří se z nemoci COVID – 19 již zotavili. Aktuálně je k dnešnímu ránu vyléčených osob v České republice 1311. A číslo se opravdu neustále mění – narůstá. Hurá.

Tak co, měli jsme pravdu? Svět není jen o koronaviru a dobré věci se dějí dál. Naštěstí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články