fb pixel Právě teď je ideální čas si zakoupit či vyhrát vstupenky na hudební festival Sziget. Nenechte si tuhle parádu ujít! – G.cz
Vyhledávání

Právě teď je ideální čas si zakoupit či vyhrát vstupenky na hudební festival Sziget. Nenechte si tuhle parádu ujít!

Rihanna, Sia, David Guetta, Parov Stelar a mnoho dalších hvězd vystoupí na hudebním festivale Sziget v Budapešti. Od 5. května festival zdražuje vstupenky a nyní, kdy už jsou známá jména řady účinkujících, je ideální čas k jejich nákupu. Vyrazte na festival od 10. do 17. srpna a zažijte neskutečnou jízdu plnou zábavy, hudby, divadla a nekončící párty. Vstupenky můžete též vyhrát!

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 26.4.2016, 09:50

Sziget je největší hudební festival ve střední Evropě. Abyste se na něj dostali, musíte vyrazit na východ, do maďarské Budapešti. Jako zatím jediný festival v historii, je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014. Za rok 2015 získal festival ocenění „Best Line-up“.

Letošní ročník proběhne od 10. do 17. srpna. Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov Óbudai v srdci Budapešti víc než 400 tisíc fanoušků z nejméně 80 zemí. Letos na festivalu vystoupí takové hvězdy, jako je Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher, Hardwell, Sigur Rós a mnoho dalších. Zde se můžete podívat na úplný program festivalu.

Festival Sziget není pouze o hudbě. Nabízí i další kulturní programy: divadla, cirkus či výstavy. Návštěvníci mohou navštívit i zdejší pláž u řeky Dunaj. Je to také jediný velký festival, kde najdete autentickou romskou hudbu a svůj prostor tu mají i gayové a lesbičky. Neměli bychom ani zapomínat na skutečnost, že festival se nachází v centru Budapešti, v turistickém městě s živou kulturní scénou, krásnými historickými budovami či tureckými lázněmi.

Pokud tohle všechno chcete zažít, neváhejte, kromě zdražení je také již prodáno 75 % permanentek. Druhou variantou je vyrazit na Sziget jako vítěz! Málokteré české či slovenské kapele se podaří na Szigetu vystoupit. Letos má účast potvrzenou zatím jen beatboxer a zpěvák En.Dru. En.Drua doplní někdo z dvojice Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK). A právě vy rozhodnete, která kapela bude ta šťastná. Hlasovat se bude na třech koncertech: 28. 4. v Bratislavě (KC Dunaj), 5. 5. v Brně (Fléda) a 6. 5. v Praze (Rock Café). Hlasy návštěvníků tří koncertů určí vítěze Jednou ranou na Sziget, který má jistotu koncertu na letošním ročníku festivalu. Ale nejen kapely mohou vyhrát účast na Szigetu. Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků sedmidenní permanentku na Sziget.

Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Szigetu, podívejte se na oficiální aftermovie shrnující sedm úžasných dní ročníku 2015:

A když už jsme u těch festivalů, tady si můžete přečíst něco o karlovarském filmovém festivalu, který se nám taktéž blíží.

Podobné články

Doporučujeme

Další články