fb pixel 11 důvodů, proč si každý rok říkám, že do Varů už nikdy nepojedu, ale stejně nakonec změním názor – G.cz
Vyhledávání

11 důvodů, proč si každý rok říkám, že do Varů už nikdy nepojedu, ale stejně nakonec změním názor

Už jste si někdy dali ranní kocovinové předsevzetí, „že už nikdy nebudete pít“? Modří vědí.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 9.7.2015, 10:00

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se přesunul do své druhé poloviny a napětí vrcholí. Kdo se ještě nevyfotil u Thermalu nebo s kamzíkem za zády, má buď pocit méněcennosti, nebo snahu zbavit se většiny svých trolících facebookových přátel, kteří tak již učinili.

Vary s sebou každoročně přinášejí množství otázek bez odpovědí, a také celou řadu zásadních zjištění.

Byla jsem, viděla a litovala. Příští rok ale nejspíš pojedu zas.

1. Umění stranou

I když většina lidí žmoulá v ruce akreditace a pokouší se zorientovat ve složitém systému rezervací vstupenek, stejně je úplně nejvíc trápí to, co si mají vzít na sebe.

2. Třídní boje

Pokud si chcete užít prvotřídní karlovarský večírek, budete ze sebe muset udělat Very Vary Important People nebo se prostě spokojit s "Peklem" a jiným doprovodným programem.

3. Batohům zdar

Vůbec nejmenší oblibě se ve Varech těší ti, kteří přijeli primárně kvůli filmům. Jejich kalhoty rejoice, funkční rychhleschnoucí triko, pláštěnka a filmový přehled rychle vyzradí, že se jedná o "plebs" ze stanového městečka.

4. Panslavismus

Pokud chcete bydlet jinde než ve stanu nebo v hotelu, připravte se na exkurz směrem na východ a oprašte si azbuku.

5. Záhada

Ať už útroby vaší peněženky ukrývají jakýkoliv obnos, jedno je jisté. Každé ráno se jim citelně uleví a vám přitíží.

6. Obrácený režim

Za zábavou se vyráží kolem 1 ráno, takže večírek vrcholí kolem 5. Problém je, že v 8 už chcete vstávat na film, takže se prostě musíte smířít s tím, že spát budete až někdy jindy.

7. Časová smyčka

I když máte pocit, že vlastně nic neděláte, protože jen sedíte a čumíte, případně pijete a popocházíte, pořád nic nestíháte. Den v Karlových Varech má rozhodně méně než 24 hodin.

8. Junk food

Palačinky, hamburgery, langoše... Když tomu se prostě nedá odolat!

9. Chaos

Vůbec nejhorším se zdá být fakt, že postupně ztrácíte vkus, soudnost i pojem o čase. Po několika dnech přistihnete sami na sebe, jak v nevkusných silonových šatech civíte na porcelánový hrneček, který hraje hlavní roli ve filmu natočeném na jeden záběr a těšíte se na panáka.

10. Přátelství

Všichni lidé, které ve Varech potkáte, s vámi mají něco společné. Buď kocovinu nebo vztek, že zbytečně profofrovali další tisícovku na baru, ale nestihli ani jeden film. A neštěstí nás spojuje...

11. Vítězství

Pokud jste ve Varech přežili déle než dvě noci bez větší újmy na zdraví a ztrát na životech, můžete si gratulovat. Pravděpodobně už letos přežijete všechno.

A TADY se podívejte na 10 nejslavnějších filmových Terminátorů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články