Praha versus ShowPark: Jediný, kdo v hlavním městě nechce muži milovaný podnik, je náměstek Pavel Vyhnánek

Obrázek uživatele Martin Miko
25.03.2019, 14:22

Město Praha chce zrušit jeden z nejstarších pražských nevěstinců. Holešovický ShowPark, který je tu s námi více než 20 let, by mohl být brzy minulostí, jelikož ho město ve svých budovách v Pražské tržnici najednou nechce. Magistrát by si nejspíš přál více prostitutek v ulicích, což se na základě rozhodnutí soudu může brzy splnit.

Vrátí se prostitutky do ulic?

Proč chce vedení hlavního města bojovat proti nevěstinci, který je mimo centrum, je poměrně diskrétní, nepohoršuje okolí a nikomu neškodí? Nevíme. Každopádně víme, že se jedná o jednu z neoblíbenějších destinací zahraničních turistů a ročně toto místo navštíví přes 180 tisíc klientů, což je poměrně vysoké číslo. Kromě nevěstince by z tržnice měly od dubna letošního roku začít mizet i vietnamské stránky s cetkami.

Praha podle vyjádření náměstka pro finance Pavla Vyhnánka (Praha Sobě) nechce, aby v prostorách, které vlastní město, byl situován veřejný dům neboli nevěstinec, jak uvedl pro server Novinky.cz. Otázkou však je, proč ne? Nutno podotknout, že ShowPark je spíše zábavní podnik, ve kterém to není jen o společnosti krásných žen. Vždyť se řídí heslem "Můžete vše, nemusíte nic". Podnik navíc jen pronajímá pokoje a je pouze na zákazníkovi, jaké činnosti si s polonahou dívkou domluví. Budou hrát šachy? Proběhne nějaká ta masáž? Nevíme a je nám to jedno.

Město by mělo být naopak rádo, že se ShowPark nenachází ve starobylém centru, což zřejmě nestačí. Zajímalo by nás, jak by vedení města zareagovalo, kdyby se ShowPark rozhodl přestěhovat třeba k Václaváku. Opět by se ozvali nějací odpůrci, kteří v místě žijí a sepisovali by petice, že nevěstinec pobuřuje okolí a snižuje cenu přilehlých nemovitostí. Zdá se, že vedení města nevidí dál než přes plot, a vadí mu i to, když něco funguje.

Samozřejmě, že se objevují i názory, že v případě zrušení ShowParku by se dívky přesunuly na ulici a do bytů, což by se opět nelíbilo městu ani obyvatelům domů, kteří by v sousedství žili.

Nápad zrušit nevěstinec se sice může zdát někomu bohulibý, jenže nikdo tu nepřemýšlí nad důsledky. Dívky se z města nevypaří ani nezmizí, ale pouze se přesunou, takže vše zůstane při starém.

Zdá se, že jediný člověk, kterému ShowPark vadí, je pražský náměstek Pavel Vyhnánek.

A tady čtěte, proč by se schvalovači terorismu něměli posílat do vězení.


Komentáře

Doporučeno pro vás