KOMENTÁŘ: Neposílejte schvalovače terorismu do vězení. Pár stovek hodin veřejně prospěšných prací postačí – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Neposílejte schvalovače terorismu do vězení. Pár stovek hodin veřejně prospěšných prací postačí

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Schvalování teroristického útoku z Nového Zélandu na internetu je skoro podobné jako veřejně hlásat, že Hitler byl vlastně v pohodě, a že to myslel dobře. Lidé si bohužel neuvědomují, že se jejich identita částečně přesunula na internet. Na Facebook se připojují skrz e-mail a na profil často vkládají osobní fotografie. Pokud chcete diskutovat například na serveru Novinky.cz, musíte se prokázat poštovní adresou nebo dokonce telefonicky, na což následně diskutéři často zapomínají.

Martin Miko
Martin Miko 25.3.2019, 11:25

Za mříže? Ne, do práce!

Vzhledem k tomu, že internet se v posledních letech dostal do každé vesnice a zakoupení chytrého mobilního telefonu nebo tabletu je otázka pár tisíc korun, nemůžeme se divit, že to v diskuzích vypadá jako v hospodě čtvrté cenové kategorie. Díky sociálním sítím a diskuzím pod novinovými články se virtuálně střetáváme s lidmi, se kterými bychom se nikdy nedostali do kontaktu. Jedná se o lidi ze všech sociálních vrstev a s různou úrovní vzdělání, takže se pak nemůžeme divit, že to vypadá tak, jak to vypadá. V podstatě se jedná o virtuální pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou, ve kterém se všichni hodinu v kuse hádají a stejně se nic nevyřeší.

Hádky a debaty tu samozřejmě vždycky byly a budou, jenže v případě, že se jedná o schvalování teroristických útoků, lidé často ani netuší, že se dopouštějí trestného činu, za který by jim mohlo hrozit až vězení. Veřejné schvalování teroristického činu, při kterém zemře několik desítek lidí, je samozřejmě trestným činem, který se trestá odnětím svobody od dvou do deseti let. Každopádně neumíme si představit, jak by to v praxi vypadalo. Český internet vyplodí každý den tisíce internetových diskuzí, a kdybychom kontrolovali vše, co kdo napíše, seděla by pravděpodobně desetina obyvatel České republiky.

Zavírat do vězení internetové diskutéry na 10 let by bylo samozřejmě absurdní. Každopádně musí padnout nějací obětní beránci po teroristickém útoku na Novém Zélandu, aby se lidé na sociálních sítích trochu uklidnili a brali zodpovědně to, co píšou na internetu. Ano, sice se nás teroristický útok na druhé straně planety přímo netýká, nicméně stát se veřejným fanouškem muže, který do ruky vezme samopal a vystřílí mešitu plnou nevinných muslimů, je samozřejmě hodně přes čáru.

Věříme tomu, že do těch internetových diskuzí přispívají i slušní lidé, kteří si po pár pivech sednou za počítač a začnou nadávat na všechny a všechno. Skrz internet nedokážete polechčující okolnosti a navíc mnoho diskutérů se odvolá na to, že to za ně někdo napsal, když se jim naboural na facebookový profil. Když někdo dostane podmínku nebo pokutu, tak to rovněž nic nevyřeší. Mnohem efektivnější by bylo "napařit" těmto schvalovatelům veřejně prospěšné práce, aby neměli čas psát na internety nesmysly. Práce přece šlechtí a myslíme si, že by těmto lidem pár stovek hodin zametání ulic rozhodně prospělo.

Neposílejte internetové hrdiny do kriminálu, ale uklízet jejich města. Podle všeho se jedná o lidi, kteří mají přebytek volného času, a tak se z nudy neváhají zúčastnit hloupých internetových diskuzích, ve kterých se trumfují v tom, kdo napíše větší hloupost. Když jsou tito lidé takoví dobrodějové s křesťanskými hodnotami, určitě jim tanec se smetákem vadit nebude. Naopak je potěší, když budou moct páchat opravdové dobro ve prospěch své rodné hroudy.

A zde se nemůžeme dočkat velké demonstrace SPD, kterou podpoří vlastenecké elity i kapela Ortel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články