Praha Sobě v čele s Čižinským dokázala nasbírat dostatečný počet podpisů a vyráží do boje o volební hlasy – G.cz
Vyhledávání

Praha Sobě v čele s Čižinským dokázala nasbírat dostatečný počet podpisů a vyráží do boje o volební hlasy

Zdá se, že současnému vedení města Prahy přibyla oficiálně další konkurence v podzimních komunálních volbách. Sdružení Praha Sobě, které vede starosta Prahy 7 Jan Čižinský, bude oficiálně bojovat v podzimních volbách o voličské hlasy. Magistrát hlavního města včera petiční archy s podpisy zkontroloval a rozhodl, že podpisy jsou platné.

Martin Miko
Martin Miko 9.8.2018, 15:34

Sdružení občanských kandidátů Praha Sobě muselo posbírat podpisy 7 % obyvatel Prahy, což dohromady dělá něco přes 91 tisíc. Nakonec se jim však podařilo sesbírat a na úřad odevzdat celkem 97 095 podpisů, což ke kandidatuře bohatě stačilo. Mluvčí sdružení Julie Kochová uvedla, že Magistrát města Prahy podpisové archy zkontroloval a uznal, že počet podpisů je dostatečný.

Všeobecně samozřejmě panovala obava, že při kontrole podpisů by mohly nastat problémy, jelikož část zákona o občanských kandidátkách byla určena pro menší obce. Sdružení proto raději odevzdalo i druhou kandidátní listinu se stejnými kandidáty politické strany Podporujeme občanskou kandidátku Praha Sobě, aby se vyvarovalo problémům.

Co se týče kandidátky sdružení Praha Sobě, tak kromě lídra Čižinského bude v tomto sdružení kandidovat i filmová producentka, režisérka a radní pro Prahu 7, Hana Třeštíková nebo Petr Zeman, který je známý především jako zakladatel iniciativy Prázdné domy.

Vzhledem k tomu, že sdružení Praha Sobě dokázalo získat poměrně velký počet podpisů a samotná podpisová kampaň byla i jakousi předvolební kampaní, díky které se o sdružení Praha Sobě dozvěděla spousta lidí, tak se předpokládá, že Čižinského sdružení má v podzimních volbách velkou šanci na úspěch.

A zde se nejspíš blíží konec nepohodlným neziskovkám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články