Praha řekla jasně: Babiše ven! Rýsuje se trojkoalice TOP 09, Pirátů a Praha Sobě – G.cz
Vyhledávání

Praha řekla jasně: Babiše ven! Rýsuje se trojkoalice TOP 09, Pirátů a Praha Sobě

Po 19 hodinách netrpělivého čekání jsme se konečně dočkali sečtení všech hlasů v rámci komunálních i senátních voleb. Nejsledovanější a nejočekávanější byl samozřejmě výsledek v rámci Prahy, kde obstálo dokonce 5 politických subjektů s podobným volebním výsledkem. Volby v Praze vyhrála ODS se 17,87 %. Na druhém místě v těsném závěsu skončili Piráti se 17,07 % hlasů. Třetí skončila Praha Sobě. Stuchlíkovo ANO skončilo ža na pátém místě a SPD obdrželo pouhých 3,54 %.

Martin Miko
Martin Miko 7.10.2018, 10:55

ODS vyhrála, což ještě nic neznamená

Kandidátem na primátora v Praze je vzhledem k výsledkům voleb Bohuslav Svoboda z ODS, který už včera večer komentoval o možných podmínkách pro koalici na magistrátu Prahy, avšak vše ukáže až povolební vyjednávání, které vzhledem k vyrovnaným volebním výsledkům u pěti politických stran a hnutí může být ještě zajímavé. Všechny demokratické strany se spolu nejspíše sejdou a pohovoří o možných koalicích.

Předseda Pirátů Bartoš se nechal slyšet, že by se mu líbila trojkoalice TOP 09, Čižinského Praha Sobě a Pirátů. Zdeněk Hřib z Pirátů si rovněž není jistý spoluprací s ODS a ANO, kteří dle jeho slov blokují jejich návrhy, které by zlepšili transparenci.

Praha Sobě se nechala slyšet, že do koalice rozhodně nepůjde s ANO ani s ODS, což znamená, že nejjasnější koalice je prozatím v podobě, kterou naznačil Pirát Bartoš.

Co se týče hnutí ANO, tak dle výsledků v Praze se zdá, že neuspělo a s velkou pravděpodobností se do vedení Prahy nedostane. Stuchlík i přes velkou předvolební kampaň neuspěl a otázkou je, co bude dál. Každopádně voliči dali jasně najevo, že tým Krnáčové našemu hlavnímu městu příliš dobře nevládl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články