fb pixel Práce šlechtí v každém věku: 10 nesporných výhod dětské práce – G.cz
Vyhledávání

Práce šlechtí v každém věku: 10 nesporných výhod dětské práce

Společná práce utužuje kolektiv.
Zdroj: dailymail.co.uk

V civilizované společnosti je dětská práce odsouzeníhodná. Děti si mají hrát, a ne makat. Nicméně pokud se na to podíváme optikou ekonomiky, najdeme neoddiskutovatelné výhody. Máte továrnu na peněženky a ti vaši rákosníci, co makají šestnáctky za hrst rýže, vám již z nějakého důvodu nevyhovují? Zkuste zaměstnat děti. Má to své výhody.

Dirk Diggler
Dirk Diggler Aktualizováno 2.6.2021, 16:44

1) Minimální mzdové náklady

Pokud zaměstnáte děti, ušetříte nemalou částku nákladů na mzdách. Dětem nemusíte platit penězi. Pokud tadyhle Honzík zvládne za hodinu ušít pět peněženek, stačí mu hrst bonbonů. Pokud ušije jenom tři, čeká ho výprask.

2) Děti získají pracovní návyky

Z dětí, které od pěti let dřou v továrně, vyrostou perfektní pracovníci. Už od útlého dětství si totiž vštěpují pracovní návyky, a proto z nich v dospělosti nebudou líná netáhla.

3) Zlepšuje to kvalitu života dětí

Pokud dítě dře čtrnáct hodin v továrně, nemá čas na to poflakovat se s pochybnou partou, kouřit a pít alkohol. Dítě si odpracuje svoje a potom únavou usne. Ráno znovu do rachoty, a tak pořád dokola. Dětská práce chrání děti před poflakováním a svody.

4) Nemusíte řešit mateřskou

Pokud zaměstnáte děti, nemusíte se bát toho, že vám tadyhle pětiletá Anička otěhotní a odejde na mateřskou. Máte jistotu, že Anička u toho pásu ještě těch minimálně deset let vydrží. A i kdyby náhodou otěhotněla, berte to tak, že vám vlastně za sebe rovnou nadělí náhradu.

5) Nehrozí vám žádné odbory

Vaše pracující děti do odborů nepůjdou. Nemůžou. Nemají na to věk. Navíc odbory nemá kdo založit. Abyste mohli založit odbory, tak podle zákona musí nejprve vzniknout přípravný výbor a minimálně jeden člen toho výboru musí být starší osmnácti let. A i kdyby, děti stejně nevědí, co jsou to odbory.

6) Team building

Velmi jednoduché. Nemusíte platit restauraci. Nemusíte brát zaměstnance na motokáry. Prostě jim do továrny dvakrát za rok hodíte kopací míč a děti si budou chvíli hrát s míčem. Pak jim ho zase vezmete.

7) Odpadají problémy s kapacitou

Máte malou továrnu a nevejde se vám tam tolik pracovníků? Najměte děti. Jsou malé. Těch se tam vejde mnohem víc než dospělých. Jelikož zaberou málo místa, můžete je velmi obratně využít k maximalizaci efektivity výroby.

8) Motivace pracovníků

Pokud jsou děti unavené, tak jim stačí říct, že jestli nebudou makat, přijde na ně bubák. Anebo že třeba je Ježíšek sleduje, a pokud nesplní plán, tak jim na Vánoce nepřinese žádné dárky.

9) Památka na dětství

Dříve se říkalo, že každá jizva z dětského řádění někde venku v lese je vzpomínkou na bezstarostné dětství. Dnes si ale u počítače děti k žádným do kůže zarytým vzpomínkám nepříjdou. Ve fabrice na ně naopak čeká spousta rozličných pracovních úrazů. To se bude vnoučatům vyprávět, až za 50 let přijdou po šichtě domů.

10) Dětská práce potěší i dospělé

Od dítěte nic nepotěší více, než když vám dá vlastnoručně vyrobený dárek. Proč ale dostávat jalové obrázky, které mají nulovou uměleckou hodnotu, když vám vaše ratolesti mohou vyrobit nový mobil, ušít vkusné oblečení nebo třeba narubat fůru uhlí na zimní topnou sezónu?

Zde se podívejte na příšernosti, kterými děti děsí své rodiče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články