Poznejte největšího českého fanouška Vinnetoua: Jakub Horák v dalším díle Eccentric Talk vyzpovídal Jaroslava Maryšku – G.cz
Vyhledávání

Poznejte největšího českého fanouška Vinnetoua: Jakub Horák v dalším díle Eccentric Talk vyzpovídal Jaroslava Maryšku

V dalším díle pořadu Eccentric Talk, kterým nás již tradičně provede politický marketér a v posledních měsících hlavně vytížený spisovatel Jakub Horák, se můžete těšit na netradiční rozhovor s Jaroslavem Maryškou, který je pravděpodobně největším českým fanouškem filmů natočených podle knih Karla Maye.

Martin Miko
Martin Miko 17.9.2019, 11:50

Rozhovor s milovníkem indiánů

Věděli jste, že spisovatel Karel May navštívil Ameriku? Díky největšímu fanouškovi filmů natočených podle knih o Vinnetouovi dozvíte mnohem víc, než byste čekali. Jaroslav Maryška z Husince se kvůli svému koníčku dokonce naučil chorvatsky a pravidelně jezdí na filmová místa. Některé herce dokonce navštěvuje a vyptává se je na informace, které se týkají starých apačských filmů. Podívejte se na rozhovor, který s Maruškou spáchal Jakub Horák:

Moderátor talk show z pověstného pražského Eccentric Clubu Jakub Horák sám nemá k postavám z říše fantazie daleko. V roce 2018 se jeho politická satira Kočky jsou vrženy umístila jako třetí nejoblíbenější kniha čtenářů v soutěži Magnesia Litera. Letos vydává její pokračování Klapuška a neandertálci, jejímž hrdinou je opět záhadný Kocour Klapuška.

Tentokrát nejen, že bojuje se zákeřným mluvčím Ovčáčkem a mocichtivým Babišem a vysmívá se politickým i mediálním komediantů, kromě toho je kniha i verneovským cestopisem, ve kterém Klapuška spolu s malou Sněženkou navštíví Sealand, Ostrov Man, Liberland, Podkarpatskou Rus, Abcházii a Nepál na neobyčejném vynálezu geniálního matematika Karla Janečka – lokomotivě ve tvaru slona. A musíte uznat, že takové exotické putování má s Vinnetouem Karla Maye hodně společného!

A zde se dozvíte o nejlepší české letní akci, která se odehrává v Rumunsku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články