fb pixel Nejlepší česká letní akce je v Rumunsku: Jakub Horák v rozhovoru se Štěpánem Slaným, který může za Festival Banát – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší česká letní akce je v Rumunsku: Jakub Horák v rozhovoru se Štěpánem Slaným, který může za Festival Banát

Poslední díl pořadu Eccentric Talk, kterým vás jako obvykle provede politický marketér a spisovatel Jakub Horák, vás zavede až do Čechy osídlené horské oblasti Rumunska, přesněji do vesnice Eibental, kde se každoročně koná Festival Banát, který dokáže v polovině srpna pojmout až 1500 návštěvníků.

Martin Miko
Martin Miko 27.5.2019, 16:18

Vzhůru na Banát!

O Festivalu Banát jsme vás informovali už několikrát, jelikož patříme mezi fanoušky a zároveň mezi pravidelné účastníky této akce. Není tajemstvím, že letos se do Banátu chystá i moderátor Eccentric Talk Jakub Horák, který se rozhodl vyzpovídat jednoho z hlavních pořadatelů celé akce, kterým je Štěpán Slaný. Ten se kromě organizace hudebního festivalu v rumunském Banátu věnuje profesionálnímu florbalu. Štěpán Slaný na organizaci festivalu není sám, o akci se stará společně s Janem Dubnem a tamním rodákem Tiberiu Pospíšilem. Společnými silami se už několik let snaží vrátit do Banátu život, který zde vinou nedostatku práce a stěhování mladých lidí do větších měst zaniká.

V následujícím rozhovoru máte možnost se dozvědět, jak Festival Banát vznikl, jak celý festival probíhá nebo kdo se letos v Banátu objeví. Samozřejmě, že není nic snazšího, než si koupit jízdenku a 20. srpna ze Smíchovského nádraží vyrazit nejdelším vlakem směr Rumunsko. Teprve na tomto festivalu pochopíte, že se událsot takového typu dá zažít i jinak než u stánku s čínskými nudlemi či povalováním v chillout zóně, kterou platí tabáková korporace.

I letos návštěvníky čeká tradičně silný hudební line-up, který bude navíc doplněn o mnoho nehudebních novinek v podobě přednášek, divadel atd. Víc vám řekne následující video...

Milovníci Banátu mohou načerpat další informace o této české oblasti v Rumunsku na webu visitbanat.com, kde se dozvíte informace nejen o festivalu, ale i o dalších projektech, které tam vznikají. Za vším stojí samozřejmě jeden z hlavních pořadatelů Štěpán Slaný.

A koho Festival Banát neláká, ten si může nastudovat nejzajímavější kapely, které se letos objeví na festivalu Colours of Ostrava.

Podobné články

Doporučujeme

Další články