Potápět se pod ledem není pro české freedivery žádný problém. Jak na to nám vysvětlil David Vencl – G.cz
Vyhledávání

Potápět se pod ledem není pro české freedivery žádný problém. Jak na to nám vysvětlil David Vencl

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Když někoho nebo něco pošlete k ledu, většinou to neznamená nic dobrého. Ovšem když zalezou pod led freediveři David Vencl a Petr Kapoun, vzniknou z toho fascinující fotografie, ze kterých člověka až zamrazí. Na fotografiích od Jana Kepiče, které zachytil na zamrzlém jezeře Milada, jsou zachyceny momenty, nad kterými zůstává rozum stát. Schválně posuďte sami a pochopíte, co všechno může vzniknout, když máte plavky, brusle a fotoaparát.

Martin Miko
Martin Miko 25.1.2019, 16:25

Fotoreportáž, ze které vás zamrazí

Znáte ten vtip o tom, jak se sejde bruslař, potapěč a fotograf a společně se jdou pobavit v půlce ledna na jezero Milada a dva z nich si u toho nezapomenou zaplavat pod ledem. Teda vlastně to není vtip, ale událost, která se před pár dny skutečně stala. Hlavním aktérem byl fotograf Jan Kepič, kterému velmi rádi zapózovali čeští freediveři David Vencl a Petr Kapoun, kteří se ledové vody rozhodně nebojí. Ostatně se přesvědčte sami.

Vždy se jedná o spontánní akci a možností k tomu nafotit dobré fotky je doopravdy málo. "Každý rok vyjíždíme v den, kdy je voda zamrzlá a zároveň není ještě zasněžená, což se podaří vychytat jen jednou až dvakrát za rok," prozradil nám jeden z aktérů David Vencl s tím, že takto naostro to pro něho byla premiéra. "Byla to pro mě výzva, přestože jsem se pod ledem už potápěl. Vždy to bylo ale s neoprenem,“ upřesňuje a zároveň dodává, že plavat pod vodou v těchto mrazech 20 metrů je poměrně náročné, ale splnil se mu tím jeho sen.

Vencl se před dvěma lety stal mistrem ČR v potápění na jeden nádech a dle svých slov vás během pár minut naučí, jak vydržet se zadrženým dechem klidně i 3 minuty. Prý k tomu není zapotřebí žádný trénink. „Momentálně se připravuji na novou sezónu a rád bych se zúčastnil dvou mistrovství světa. Na minulém MS se mi zadařilo a byl jsem ve statické apnoi pátý, a to rovnou v novém českém rekordu v čase 7:54,“ dodává hrdě Vencl. Nám nezbývá, než mu na další potápěcí klání držet palce.

Nezapomeňte se podívat do galerie na strhující fotografie.

A zde je 6 věcí, kterými se v roce 2019 rozhodně znemožníte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články