fb pixel Poslední rozloučení s Karlem Gottem: Na zádušní mši dorazila i česká politická elita – G.cz
Vyhledávání

Poslední rozloučení s Karlem Gottem: Na zádušní mši dorazila i česká politická elita

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Zádušní mše v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě za zesnulého zpěváka Karla Gotta, který zemřel ve věku 80 let, trvala více než hodinu. Rozloučit se kromě rodiny a kolegů z branže přišli i nejvyšší čeští politici, včetně premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Martin Miko
Martin Miko 12.10.2019, 12:24

Rozloučení s Mistrem

Poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem probíhalo na Pražském hradě v Katedrále sv. Víta. Zádušní mši zahájil svým proslovem kardinál Dominik Duka, po kterém následovala řeč Jiřího Bartošky a Dagmar Havlové. Všichni vyzvali přítomné k modlení se za nenahraditelného zpěváka Karla Gotta. Následovala píseň Ave Maria od Lucie Bílé a skladba Panis Angelicus, kterou zazpívali operní pěvci Eva Urbanová a Štefan Margita. Poté pronesla řeč i Jiřina Bohdalová, o kterou ji před svou smrtí požádal samotný Gott.

Zádušní mše se zúčastnilo zhruba tisíc hostů a kromě známých celebrit nechyběli ani mnozí čeští politici. Kromě prezidenta Miloše Zemana dorazil například i Andrej Babiš se svou ženou Monikou nebo předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), kteří uctili památku Mistra z první řady. Rovněž dorazilo i několik českých ministrů. Rozloučit se přišla ministryně sociálních věcí Jana Maláčová(ČSSD), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

A zde si můžete přečíst, jak vypadalo včerejší veřejné rozloučení s Karlem Gottem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články