fb pixel Poslední člověk v republice, kterého zpěvačka Helena Vondrušková ještě nežalovala, konečně promluvil – G.cz
Vyhledávání

Poslední člověk v republice, kterého zpěvačka Helena Vondrušková ještě nežalovala, konečně promluvil

Za minulého režimu bývala popovou hvězdičkou. Někteří si možná vybaví její písně Dlouhá moc, Sladké znamení anebo Lásko má já jsem nemocná. Její single Přejdi, Jordan, ve kterém vyjadřuje sympatie k americké spisovatelce Jordan Mcneilové, která chtěla přejít k Sovětskému svazu, získal dokonce i několik ocenění.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.9.2017, 07:00

Filmoví fajnšmekři si ji možná vybaví z filmu Noc na Křivoklátu, který byl volným pokračováním snímku Noc na Karlštejně. Zde propůjčila Helena Vondrušková svůj hlas hlavní protagonistce lady Isabel – herečce Karolíně Nové.

V současné době je Helena Vondrušková za životním i uměleckým zenitem a spíš než zpěvu se věnuje žalobám. Její manžel a zároveň manager, pan Michal M., ji v žalobách podporuje.

V naší republice je jen málo lidí, které by paní Vondrušková ještě nestihla zažalovat. Na většinu z nich se žaloba teprve chystá. Nicméně existuje jedna výjimka. Jeden člověk, který od paní Vondruškové žalován nebyl a ani se na něho žaloba nechystá. Je jím pan Jaromír Strnad (jméno jsme na jeho žádost změnili, neboť se obává žaloby). Pan Strnad se uvolil a poskytl nám krátký rozhovor.

Dobrý den pane Strnade, jsem rád, že jste svolil k rozhovoru.

Dobrý den. A určitě o tomhle paní Vondrušková neví? Není to nějaká past? (Pan Strnad se nervózně rozhlíží a přikrčuje se za vázu s květinou, která stojí na stole.)

Ale kdepak. Garantuji vám, že o tomto rozhovoru paní Vondrušková neví. Změníme vám v rozhovoru jméno a případné indicie, které by mohly vést až k vám, do rozhovoru nedáme.

(Pan Strnad se viditelně uklidnil.) Dobrá, věřím vám.

Tak pane Strnad. Jak se to stalo? Jak jste dokázal, že vás paní Vondrušková ještě nežalovala?

Já jsem sám překvapen. Je to všechno o kázni. Vycházím z domu jenom v noci. Dnes je to tedy výjimka. Rovněž jsem členem jejího fanklubu. Mám i průkazku. Být členem jejího fanklubu je polehčující okolnost. Ona členy svého fanklubu sice rovněž žaluje, ale u soudu je na ně hodná, usmívá se na ně a i jim něco zazpívá.

A nebojíte se, že přeci jenom na vás doje?

A jak. Každé ráno se budím s hrůzou, že mi přijde předvolání. Dělám všechno proto, abych se tomu vyhnul. Často měním bydliště, s nikým moc nekomunikuju. Dokonce nemám ani partnerku. Čím méně lidí kolem mě je, tím mám větší šanci, že nebudu zažalován.

To zní jako dobrý plán, ale nemáte pocit, že tak trpí kvalita vašeho života?

Já už žádný život nemám. Cítím se jako štvaná zvěř. Jsem každý den ve stresu. Může to přijít kdykoliv. To třeba soused se v práci podřekl, že paní Vondrušková je stará a druhý den už byl u soudu. To se fakt nedá.

Rozumím. Známe to přeci jenom všichni. Chystáte se tedy do konce života ukrývat?

No už to tak vypadá, že nemám na výběr. Víte, ona paní Vondrušková nejspíš nikdy nezemře. Podle všeho je nesmrtelná a ta bude zpívat i v době, kdy lidstvo vymře. (Venku před kavárnou, kde jsme měli rozhovor, najednou začal štěkat pes a pan Strnad zděšeně vyskočil ze židle.)

Už si pro mě jde. Slyším ji. Nezlobte se, ale musíme to ukončit. Musím utíkat do své skrýše.

Pan Strnad následně vyběhnul z kavárny a zmizel v davu. Za nás nezbývá, než popřát panu Strnadovi hodně štěstí a doufat, že svůj boj dotáhne až do konce. Tedy, že zemře, aniž by ho paní Helena Vondrušková žalovala.

Poznámka: Uvědomujeme si, že zpěvačka Helena Vondrušková může u někoho evokovat mnohem slavnější a úspěšnější zpěvačku Helenu Vondráčkovou. V tomto případě jde jen o shodu jmen. Paní Helena Vondráčková je náš národní poklad a náš miláček a zlatíčko. Její hity si prozpěvují miliony lidí napříč všemi generacemi. Paní zpěvačka a národní poklad, dáma Helena Vondráčková nikoho nežaluje, a když už, tak pouze výjimečně, a celý národ, včetně nás, ji pokaždé drží palce, aby soud vyhrála.

A TADY se můžete podívat, kterak psychopat Pavel Šafr prohrál soud s Andrejem Babišem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články