fb pixel Poslanci rozhodli: Pokud hokejisté vyhrají mistrovství světa, bude levnější chleba – G.cz
Vyhledávání

Poslanci rozhodli: Pokud hokejisté vyhrají mistrovství světa, bude levnější chleba

Poslanecká sněmovna si konečně došlápla na vlastenecké zpátečníky, kteří se neumějí radovat z maličkostí. Zabrnkat na vlasteneckou notu každého občana hodlá zlevněním chleba, pokud česká hokejová reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa získá zlatou medaili.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.5.2017, 07:19

Poslanci tak rozhodli v novém zákoně o vlastenectví, který si z kraje týdne, ještě než Bohuslav Sobotka oznámil, že vláda končí, odhlasovali.

„Téměř mizivý pocit vlastenectví některých zapšklých spoluobčanů, kteří při jakémkoliv úspěchu našich hokejistů pouze znuděně mávnou rukou a prohlásí, že je to jedno, protože chleba stejně levnější nebude, nás v poslanecké sněmovně všechny hrozně rmoutí. Ti kluci na ledě odvádějí maximum. Odtrhávají si od huby, dřou, makají, a to všechno jenom proto, aby jednou za rok potěšili v dobré víře tu nevděčnou pakáž, která si říká občané české republiky. Je mi z toho až fyzicky zle,“ rozohnil se Bohuslav Sobotka, předseda vlády před demisí.

„Život není jen o práci, složenkách a exekutorech. Je to hlavně o té hrdosti. Hrdosti na náš malý národ, který jednou za čas ve světě prorazí. My jsme tu od toho, abychom občany k této hrdosti vedli,“ pokračoval Bohuslav Sobotka, který přišel na tiskovou konferenci s vuvuzelou a v dresu české fotbalové reprezentace. Na dotaz jednoho z novinářů, proč má s sebou vuvuzelu, která je symbolem fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice, reagoval podrážděně slovy: „Já se tady nenechám poučovat od nějakých pisálků. Sportu já rozumím. Jsem hrdý hokejový fanoušek už od doby, kdy Radek Štěpánek válel za Spartu.“

Ostatně Bohuslav Sobotka byl na tiskové konferenci za opravdového hokejového znalce. Úplně opustil téma levnějšího chleba a začal vykládat novinářům, že hokej má vždy dva poločasy a do poslední chvíle nemůže být rozhodnuto. Zasmečovat nebo dát rovnou kanára může kdokoliv a kdykoliv. Přirovnal to v působení ve vládě. Pak už se jen rozloučil s novináři a v reprezentačním dresu se jménem Rosický na zádech odešel do zákulisí fandit českému hokeji.

Navzdory pochybám, zda Sobotka vůbec rozumí sportu, se jemu a celé poslanecké sněmovně podařilo opravdu zažehnout v občanech plamínek pravého vlastenectví. Vidina levnějšího chleba je lákavá a je tou pravou motivací pro fanoušky.

K boji o politické bodíky se připojil i Tomio Okamura, který provolává, že pokud čeští hokejisté vyhrají, bude levnější sushi a Evropská unie skončí. Tomia Okamuru ale nikdo nebere vážně.

Jakým způsobem hodlají poslanci zaručit levnější chleba, k tomu se nikdo kompetentní nevyjádřil. Začínají se objevovat hlasy, že se jedná pouze o předvolební šaškárnu, přičemž poslanci spoléhají na to, že čeští hokejisté nevyhrají. Těžko říct, kde bude pravda. Pro českého fanouška však nadcházející mistrovství světa dostává nový náboj. Pokud vyhrajeme, bude levnější chleba. Konečně. Konečně bude lépe.

A TADY se můžete podívat jak při hokeji fandí muži a jak ženy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články