Policie zatýká občany, kteří na Facebooku nepopřáli všem šťastný nový rok formou kýčovité fotky

Obrázek uživatele Dominik Landsman
02.1.2018, 08:01

Policie v těchto dnech rozjíždí akci „Nový rok“, při které systematicky zatýká občany, kteří na Facebooku nepopřáli všem šťastný nový rok, ať už formou debilní přeslazené fotky rozeslané přes zprávy anebo si ji nepřilepili ve svém profilu na zeď.

Těžkooděnci z útvaru protizáškodnické jednotky mají v těchto dnech napilno. Ukázalo se totiž, že pachatelů tohoto trestného činu podle paragrafu osmnáct trestního zákoníku – nepopřání šťastného nového roku zvlášť infantilním způsobem, je zatím kolem dvou stovek a číslo se každou hodinou zvyšuje.

„Nečekali jsme, že pachatelů bude tolik. V současné době probíhá zatýkání a vyslýchání podezřelých. Několik podezřelých se zabarikádovalo u sebe doma či si vzalo rukojmí. Při zatýkání jsme museli bohužel pět podezřelých zastřelit na místě, jelikož hrozilo nebezpečí, že na Facebooku nepopřejou šťastný nový rok znovu a to jsme nemohli riskovat,“ prozradila paní Marie Tyčná, tisková mluvčí policie České republiky.

„Já bych tyhle lidi rovnou střílela. Anebo aspoň kastrovala,“ prozradila paní Nývltová, které se nikdo na nic neptal a nebylo ani jasné, o jakých lidech mluví.

Napříč celou republikou nyní panuje veliký strach. Lidé se bojí vycházet do ulic, protože si nemohou být jisti, kdo nepopřál všem šťastný nový rok formou například fotky s koťátky.

„Řeknu vám, není to nic příjemného. Sám jsem poctivě večer na Silvestra udělal v malování parádní kousek péefka. Vzal jsem svou fotografii, kde se usmívám a jsem spokojený. Do rohu jsem přidal prskavku a nahoru napsal velikým písmem „Šťastný nový rok všem“, toto přáníčko jsem nejen umístil na svou zeď, ale rovněž jsem ho poslal všem známým. Pro jistotu jsem tak učinil ještě přes mail. Ohlasy byly velkolepé a na Facebooku jsem získal tři lajky,“ pochlubil se Petr Konečný, obyčejný a běžný občan, který si myslí, že posílání péefek by měla být samozřejmost a pokračoval: „Teď se dozvídám, že někde tam venku jsou lidé, kteří šťastný nový rok nikomu nepřáli. Je to nepříjemné. Může to být klidně váš soused. Nebo prodavačka v trafice, kde si kupujete lahváče. S manželkou zatím raději nevycházíme z domu, než se celá věc prošetří,“ postěžoval si Petr Konečný.

„Vždyť to je trapný, ty kýčovitý péefka. Já jsem popřál rodině osobně. Nepotřebuju k tomu nějaký přeslazený koláže. Nevím, proč bych měl přát do nového roku lidem na Facebooku, který ani neznám osobně a mám je v přátelích jenom proto, že jsem si od nich jednou kupoval motorku, tak jsme si chvíli psali,“ vykřikoval podezřelý Mirek Ouřada, když byl eskortou přiváděn ke gilotině, aby už na tomto světě nemohl páchat další zlo.

Apelujeme proto na všechny ctihodné občany. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo na Facebooku neexhiboval debilní novoroční koláží, rychle jej nahlaste. Budete zařazeni do losování o ceny.

A tady máte 6 klasických novoročních předsevzetí, na které byste se měli rovnou vykašlat.


Komentáře