fb pixel Podivné nehody, předčasná úmrtí: 10 prokletých bijáků, které doporučujeme zhlédnout jen na vlastní nebezpečí – G.cz
Vyhledávání

Podivné nehody, předčasná úmrtí: 10 prokletých bijáků, které doporučujeme zhlédnout jen na vlastní nebezpečí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Jako by nestačilo, že některé filmy člověka traumatizují už tématem a zpracováním; ty nejděsivější kousky v historii kinematografie jsou navíc mnohdy opředeny podivnými historkami. Možná je to součást vychytralé propagace, možná je to pravda. My milujeme konspirační teorie, takže říkáme, že B je správně!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 13.9.2019, 13:53

Ten film jsem točit neměl

Něco takového si zřejmě v posmrtném životě říká Brandon Lee z Vrány a mnoho dalších herců, asistentů režie, producentů nebo třeba i hlídačů, které po práci na konkrétním snímku potkal vážný úraz nebo neblahá předčasná smrt.

Zmíněný temný thriller o mstiteli ze záhrobí je smrtí hlavní hvězdy znám. Lee byl během natáčení postřelen zbraní, která měla obsahovat pouze slepé náboje, nicméně neobsahovala. Vzhledem k námětu snímku se mezi fanoušky rozneslo, že je Vrána prokletá - a rozhodně není sama. Mnoho těch, kdo pracovali na některém z dílů Supermana, stihl neblahý osud, týká se to ale třeba i Čaroděje ze země Oz. Třeba život Judy Garland? Jedna velká katastrofa!

Za vůbec nejvíc prokleté filmy jsou považovány ty ze série Poltergeist a do představitele Ježíše v Gibsonově Pokušení Krista během natáčení uhodil blesk. Jasnější znamení hněvu Božího snad ani nejde vymyslet, ne?

Každopádně se podívejte do galerie na 10 slavných bijáků, které provází děsivé legendy:

A tady čtěte o tom, co může znamenat oscarová výhra mexicko-amerického dramatu Roma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články