fb pixel Pocta Mercurymu se vším všudy, nebo plochý propadák? Ohlasy na očekávaný snímek Bohemian Rhapsody jsou půl na půl – G.cz
Vyhledávání

Pocta Mercurymu se vším všudy, nebo plochý propadák? Ohlasy na očekávaný snímek Bohemian Rhapsody jsou půl na půl

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vyrobit tenhle film trvalo roky, chtělo to přeobsadit hlavní hvězdu, znovu nahrát kultovní songy neméně kultovní kapely... Ale je to tady. Životopisný velkofilm Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym, Queenech a jejich největším hitu míří do českých kin.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.10.2018, 08:00

Is this the real life? Is this just fantasy?

Pro fanoušky povinnost, ale co pro ostatní? Natočit film o hudební legendě je vždycky ošemetné, ať už máte sebelepší materiál jako předlohu. Musíte se zavděčit fanouškům, kteří jsou neúprosní, musíte se zavděčit producentům, kteří chtějí vydělávat peníze a taky, aspoň v to doufáme, chcete natočit kvalitní film. To jsou tři věci, které se většinou moc kloubit nedají. V případě životopisného počinu Bohemian Rhapsody, který líčí vznik asi největšího hitu kapely Queen a sleduje život Freddieho Mercuryho v určitém časovém období, to navíc všechno platí dvojnásob. Portože, kdo nemiluje Queeny?

Příchod na svět - rspt. do kin - byl pro režiséra Bryana Singera plný porodních bolestí. Projekt začal vznikat už před mnoha lety a hlavní roli měl hrát Sacha Baron Cohen. Ten chtěl ale natočit v podstatě nepřístupný snímek, s čímž nesouhlasili žijící členové kapely, kteří svou někdejší hlavní tvář chovají v téměř posvátné úctě. Na druhou stranu, to ale i fanoušci. Dohoda tedy padla a Borat byl nahrazen méně známým, ale herecky možná i zajímavějším Ramim Malekem (Mr. Robot).

My nejsme skalní fanoušci Queenů, ale musíme uznat, že upoutávka fakt upoutá. A navíc věříme Bryanu Singerovi. Ten má na kontě původní X-Meny, takže v pořádku.

První ohlasy na snímek, který jde do českých kin 1. listopadu, jsou ale přesně půl na půl. Zatímco kritici na Rotten Tomatoes hlásí, že jde o plochý, průměrný a zcela vlažný film, který spoléhá na znalost kontextu a který zapadne, diváci na ČSFD mluví o hitu se vším všudy, ze kterého jsou cítit oscarové ambice a v němž je výkon Ramiho Maleka takřka dokonalý. Kamil Fila označil film za povinnost pro fanoušky kapely. My zatím víme jen tolik, že je herec frontmanovi legendární kapely extrémně podobný a že si tvůrci dali echt záležet na hudební stránce snímku. Ta uvidíme a uslyšíme.

A tady se podívejte na 10 skvělých rolí Joaquina Phoenixe.

Podobné články

Doporučujeme

Další články