Bohemian Rhapsody se řítí! 4 věci, co víme o životopisném snímku o Mercurym, který se chystá už roky

Fanouškům Queenů se pění krev! Světlo světa spatřil první trailer na film, který vyhlíží už roky. Bohemian Rhapsody je životopisným snímkem, který sleduje vzestup nejen jejich oblíbené kapely, ale i jejího zbožňovaného frontmana Freddieho Mercuryho. Co o chystané filmové pecce, která bude mít premiéru v říjnu, všechno víme?

1. Osm let čekání

Na životopisný snímek o jedné z největší hudebních ikon minulého století se čekalo opravdu dlouho. Poprvé se o něm začalo mluvit již v roce 2010, kdy na režisérské sesli seděl autor X-Menů Bryan Singer a Mercuryho měl hrát Sasha Baron Cohen. Oba byli ale postupně z projektu vyškrtnuti, Singer, protože mu to trvalo moc dlouho a Cohen, protože měl se zbytkem štábu "umělecké neshody". Ve finální verzi, kterou uvidíme už letos v říjnu, Freddieho ztvární Rami Malek a snímek nyní režíruje Dexter Fletcher.

2. Jako vejce vejci

U životopisného snímku potřebujete dvě věci - kvalitní předlohu a schopného herce, který zachytí podstatu osobnosti, kterou představuje. Podle prvních fotek, které si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku, a traileru, který zase najdete pod tímto odstavcem, soudíme, že Rami Malek, začínající herec, kterého proslavil především temný hackerský seriál Mr. Robot, pro věrné zpodobnění Freddieho udělal maximum. A jako bonus je mu i od přírody podobný.

3. Heterowashing?

Zveřejněný trailer vyvolal mírnou kontroverzi - v tom, že kdyby člověk nevěděl, že Freddie Mercury byl na kluky, měl by z něj dojem, že to byl největší milovník žen na světě. Na tenhle "heterowashing" upozornil scenárista Bryan Fuller, který na sociálních sítích upozornil, že v traileru Mercury flirtuje se ženou, ale s mužem ne. Vzhledem k tomu, že Mercuryho sexuální orientace dost určila celý jeho život, předpokládáme, že v hotovém filmu se na ni zapomínat nebude.

4. O čem to vlastně bude?

A kdo kromě Maleka v tom bude hrát? Tak třeba Ben Hardy, Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Allen Leach nebo Lucy Boynton. Snímek produkuje Robert De Niro a zásadní slovo měli i zbývající žijící členové původní sestavy Queen. Film se věnuje především raketové cestě kapely na vrchol popularity i Mercuryho boji s AIDS. Vrcholem by pak měl být legendární koncert skupiny na Live Aid a ve snímku zazní ty největší hity.

A tady 7 zajímavostí o rockovém králi ze skupiny Queen.


Komentáře