Bohemian Rhapsody se řítí! 4 věci, co víme o životopisném snímku o Mercurym, který se chystá už roky – G.cz
Vyhledávání

Bohemian Rhapsody se řítí! 4 věci, co víme o životopisném snímku o Mercurym, který se chystá už roky

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Fanouškům Queenů se pění krev! Světlo světa spatřil první trailer na film, který vyhlíží už roky. Bohemian Rhapsody je životopisným snímkem, který sleduje vzestup nejen jejich oblíbené kapely, ale i jejího zbožňovaného frontmana Freddieho Mercuryho. Co o chystané filmové pecce, která bude mít premiéru v říjnu, všechno víme?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.5.2018, 16:25

1. Osm let čekání

Na životopisný snímek o jedné z největší hudebních ikon minulého století se čekalo opravdu dlouho. Poprvé se o něm začalo mluvit již v roce 2010, kdy na režisérské sesli seděl autor X-Menů Bryan Singer a Mercuryho měl hrát Sasha Baron Cohen. Oba byli ale postupně z projektu vyškrtnuti, Singer, protože mu to trvalo moc dlouho a Cohen, protože měl se zbytkem štábu "umělecké neshody". Ve finální verzi, kterou uvidíme už letos v říjnu, Freddieho ztvární Rami Malek a snímek nyní režíruje Dexter Fletcher.

2. Jako vejce vejci

U životopisného snímku potřebujete dvě věci - kvalitní předlohu a schopného herce, který zachytí podstatu osobnosti, kterou představuje. Podle prvních fotek, které si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku, a traileru, který zase najdete pod tímto odstavcem, soudíme, že Rami Malek, začínající herec, kterého proslavil především temný hackerský seriál Mr. Robot, pro věrné zpodobnění Freddieho udělal maximum. A jako bonus je mu i od přírody podobný.

3. Heterowashing?

Zveřejněný trailer vyvolal mírnou kontroverzi - v tom, že kdyby člověk nevěděl, že Freddie Mercury byl na kluky, měl by z něj dojem, že to byl největší milovník žen na světě. Na tenhle "heterowashing" upozornil scenárista Bryan Fuller, který na sociálních sítích upozornil, že v traileru Mercury flirtuje se ženou, ale s mužem ne. Vzhledem k tomu, že Mercuryho sexuální orientace dost určila celý jeho život, předpokládáme, že v hotovém filmu se na ni zapomínat nebude.

4. O čem to vlastně bude?

A kdo kromě Maleka v tom bude hrát? Tak třeba Ben Hardy, Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Allen Leach nebo Lucy Boynton. Snímek produkuje Robert De Niro a zásadní slovo měli i zbývající žijící členové původní sestavy Queen. Film se věnuje především raketové cestě kapely na vrchol popularity i Mercuryho boji s AIDS. Vrcholem by pak měl být legendární koncert skupiny na Live Aid a ve snímku zazní ty největší hity.

A tady 7 zajímavostí o rockovém králi ze skupiny Queen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu